UM Poznań: Prace na skrzyżowaniu ul. Estkowskiego, Garbary i Małe Garbary [AKTUALIZACJA]
W tym tygodniu na skrzyżowaniu ul. Estkowskiego, Garbary i Małe Garbary kontynuowane będą roboty drogowe. Ułożona zostanie już ostatnia warstwa nawierzchni, podczas prac konieczne będzie wyłączanie z ruchu kolejnych części skrzyżowania.
AKTUALIZACJA 26.09.2023
Ze względu na niezbędne, dodatkowe konsultacje z jednostkami miejskimi, dzień później niż uprzednio planowano, od środy (27 września) rozpoczną się prace związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Estkowskiego, Garbary i Małe Garbary. Będą one prowadzone etapami. Ich rozpoczęcie codziennie zaplanowano na godzinę 9.00, po porannym szczycie komunikacyjnym, a zakończenie na godzinę 14.00, przed rozpoczęciem się szczytu popołudniowego. W tym czasie należy liczyć się ze znaczącymi ograniczeniami przejazdu i ręcznym sterowaniem ruchem.
Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności, zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie i - w miarę możliwości - wybieranie tras alternatywnych. Przypominamy, że kierowcy nadjeżdżający ze wschodu w kierunku centrum na rondzie Śródka powinni kierować się na rondo Rataje. Natomiast od strony Naramowic warto wybrać trasę przez ul. Szelągowską, Armii Poznań do al. Niepodległości.
Na środę zaplanowano ułożenie warstwy ścieralnej na lewoskręcie z ul. Estkowskiego w ul. Garbary. W tym czasie kierowcy chcący dojechać do placu Bernardyńskiego będą musieli skorzystać z objazdu przez ul. Małe Garbary, Bóżniczą i Grochowe Łąki.
Rozpoczęcie robót planowane jest na wtorek, 26 września. Będą one prowadzone etapami, by przejazd w każdym kierunku był możliwy przynajmniej jednym pasem. Zamykane będą odcinki ulic przylegających do skrzyżowania oraz fragmenty samej tarczy tego skrzyżowania. Należy liczyć się ze znaczącymi ograniczeniami przejazdu. Po związaniu się masy bitumicznej, ruch będzie kierowany na odcinki jezdni z nową nawierzchnią. Zakładany czas trwania robót i związanych z nimi utrudnień to ok. tydzień.
Należy zachować szczególną ostrożność w rejonie prac i w miarę możliwości wybierać alternatywne trasy. Kierowcy nadjeżdżający od ul. Estkowskiego mogą wcześniej zamiast przez rondo Śródka skierować się na rondo Rataje. Natomiast od strony Naramowic warto wybrać trasę przez ul. Szelągowską, Armii Poznań do al. Niepodległości.
Wymiana nawierzchni jezdni jest częścią inwestycji polegającej na budowie drogi rowerowej wzdłuż ulic Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej.
Urząd Miasta Poznania, poznan.pl/, poznan.pl/mim/info/news/prace-na-skrzyzowaniu-ul-estkowskiego-garbary-i-male-garbary-aktualizacja,213302.html
Ostatnie Artykuły

Jak wybrać profesjonalne urządzenia laboratoryjne?

Jak zwiększyć wartość koszyka w sklepie internetowym?

Świąteczny rozkład jazdy na sportowych obiektach Poznania nie wszystkie drzwi będą otwarte

Ethno Port 2026 rusza z mocnym składem - Poznań szykuje muzyczne lato

TEY wraca od kulis - Osipowicz pokaże Poznaniowi książkowe zaplecze kabaretu

Tramwaje wracają na Wierzbięcice, a sieć znów układa się na nowo

W poznańskim Teatrze Nowym obcy wchodzi do arystokratycznego salonu

Poznań porządkuje reklamy i przypomina, że baner na płocie może kosztować

Wielkanocny odcinek łączy nagrodę dla Grabkowskiego i turystyczne certyfikaty

Młody West wjeżdża do B17. Rap z zajawki, nie z kalkulatora

Wielkanoc przestawia rozkłady. Poznańska komunikacja pojedzie inaczej

Linia 432 ominie Jesionową i pojedzie objazdem przez Gowarzewo

Chwiałka otwiera bezpłatne tory i układa tydzień dla pływaków z rejonu 10

