W poznańskim schronisku w weekend odbyły się drzwi otwarte. Podczas dwóch dni zaadoptowano rekordową liczbę kotów. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodzonego w minionym tygodniu Dnia Kota. 

W schronisku dla zwierząt w Poznaniu przebywa ok. 250 kotów. Podczas dwóch dni otwartych, nowych właścicieli znalazło 15 zwierząt, w tym aż 13 w tylko w sobotę. To niemal 1/3  wszystkich adopcji, które miały miejsce w lutym. 

Tego dnia placówkę odwiedziło ponad 200 osób. Większość z nich była już zdecydowana i przygotowana do adopcji - chętni m.in. mieli przy sobie transportery. Wydarzenie wciąż przynosi efekty - nawet teraz zgłaszają się osoby, które po sobotniej wizycie chcą przygarnąć pupila. Niektórzy z nich kompletują wyprawkę lub czekają, aż wybrane przez nich zwierzę ukończy leczenie. 

O tym jak w 5 prostych krokach przygarnąć pupila można przeczytać na stronie poznan.pl

Wciąż trwa zbiórka karmy. Dobrej jakości żywność dla zwierząt będzie można zostawić do 28 lutego w 4 miejscach:

  • Schronisku dla zwierząt, ul. Kobylepole 51, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-19:00, a w soboty od 10:00 do 15:00,
  • Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. F. Ratajczaka 44 (budynek Arkadii), od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00,
  • Palmiarni Poznańskiej, ul. Matejki 18, od wtorku do piątku w godz. 9:00-16:00, w soboty i niedziele w godz. 9:00-17:00 (do 26 lutego palmiarnia czynna jest także w poniedziałki od 9:00 do 16:00),
  • budynku Urzędu Miasta Poznania, ul. 28 Czerwca nr 404, wejście B, w portierni na parterze, w godzinach otwarcia urzędu. 

Na liście kocich potrzeb znajduje się mokra lub sucha jakościowa karma z wysoką zawartością mięsa, która pozwoli dostarczyć dużo energii w chłodne dni. Pracownicy schroniska apelują, aby przynoszona karma była dobrej jakości. Lepiej przynieść mniejsze opakowanie lepszej karmy, niż duży worek pożywienia ze słabym składem. Spis preferowanego przez schronisko pożywienia znajduje się na stronie.

Karma trafi do wolontariuszy działających w ramach Kociej Opieki Terenowej, jak również do poznańskich fundacji wspierających koty wolno żyjące oraz bezdomne. Jak dołączyć do KOT oraz więcej informacji o inicjatywie można przeczytać na stronie.

PD