24 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Grunwald, zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja. Tego dnia funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o podejrzenie zachowującym się mężczyźnie, który miał dokonywać kradzieży mienia.

Na miejscu okazało, że podczas obserwacji kamer osiedlowego monitoringu, pracownik ochrony zauważył mężczyznę, który ukradł rower. Natychmiast zareagował, ale napastnik użył wobec niego gazu pieprzowego i uciekł.

Policjanci podczas rozmowy ze świadkami zdarzenia, w oddali zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi potencjalnego sprawcy. Ruszyli za nim w pościg i już po chwili został on obezwładniony i zatrzymany.

Wtedy wyszło na jaw, że mężczyzna okradał mieszkańców. W pojeździe, którym się poruszał policjanci zabezpieczyli różne przedmioty, których znaczna część została rozpoznana przez ich prawowitych właścicieli już na miejscu przestępstwa.

Mężczyzna po doprowadzeniu do prokuratury usłyszał trzy zarzuty. Dwa z nich dotyczyły  dokonania kradzieży trzech rowerów o wartości  9 tysięcy złotych, a trzeci spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu pracownika ochrony.

Decyzją prokuratora 42-latek został oddany pod dozór Policji. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. To jednak nie koniec sprawy. Policji ustalają pozostałych właścicieli odzyskanych przedmiotów, w związku z tym zarzutów wobec podejrzanego może być jeszcze więcej.     

mł.asp. Marta Mróz