W związku z remontem nawierzchni i budową przyłącza kanalizacji sanitarnej od 11 do 20 sierpnia na ul. Kościelnej wprowadzona została czasowa organizacja ruchu. Zmieniły się także trasy autobusów numer 164, 216 i 226.

Zachodnia jezdnia ul. Kościelnej została zamknięta dla ruchu pojazdów od skrzyżowania z ul. św. Wawrzyńca (starą) do skrzyżowania z ul. Wąską, a ruch po jezdni wschodniej odbywa się w obu kierunkach (po jednym pasie w każdym kierunku, czasowo bez buspasa). W tym czasie łącznik między obiema jezdniami ul. Kościelnej w ciągu ul. Jeżyckiej jest dwukierunkowy, z ograniczeniami ruchu rowerowego i pieszego.

W uzgodnieniu z zarządcą stacji paliw, wykonawca określi warunki dojazdu do ul. Barańczaka. Ruch na terenie robót, w tym przez przejścia dla pieszych, może być kierowany ręcznie. Utrzymane zostanie dojście do posesji i dojazd pojazdów służb.

Brak możliwości przejazdu na fragmencie ul. Kościelnej wymusza zmianę tras linii nr 164, 216 i 226, na których autobusy pojadą objazdem przez ulice św. Wawrzyńca i Żeromskiego.

Linia nr 164

PUSZKINA - Literacka - Koszalińska - Golęcińska - Wojska Polskiego - Nad Wierzbakiem - Św. Wawrzyńca - Żeromskiego - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Matejki - Wyspiańskiego - Reymonta - Arciszewskiego - Ściegiennego - Promienista - Mrągowska - Kacza - KACZA

W przeciwnym kierunku trasa bez zmian.

Linie nr 216 i 226

POZNAŃ GŁÓWNY - Dworcowa - Roosevelta - Dąbrowskiego - Kościelna - Nad Wierzbakiem -... - LITERACKA -... - Nad Wierzbakiem - Św. Wawrzyńca - Żeromskiego - Dąbrowskiego - Roosevelta - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY

Na trasie objazdów będą obowiązywały wszystkie istniejące przystanki. Autobusy tymczasowo zatrzymywać będą się na ul. Dąbrowskiego na wysokości ul. Polnej.

Wyłączone z użytkowania zostaną przystanki Jeżycka i Kościelna w kierunku ulicy Dąbrowskiego.

ZDM/ZTM/JZ