Szukasz dobrego zakładu krawieckiego? Musisz zlecić naprawę butów lub zegarka, ale nie wiesz, gdzie się udać? Z pomocą przychodzi mapa "Witamy na Jeżycach". To wspólny projekt Miasta Poznania i Rady Osiedla Jeżyce, który promuje lokalne rzemiosło. Publikacja dostępna jest bezpłatnie.

Mapa została stworzona w celu popularyzacji tradycyjnego rzemiosła i pomocy lokalnym przedsiębiorcom. Chodzi szczególnie o usługi i zawody potrzebne mieszkańcom, a które - ze względu na swój tradycyjny charakter - nie są w wystarczający sposób promowane lub odchodzą w zapomnienie, jak np. szewc, zegarmistrz czy krawiec. 

Oprócz punktów usługowych i handlowych na mapie znalazły się przestrzenie ważne dla osiedla, ukazujące historię Jeżyc, a także współczesne miejsca życia społecznego i ikony architektury tego poznańskiego fyrtla. 

Mapa wydrukowana została w nakładzie 5000 egzemplarzy. Jest już dostępna za darmo w informacji turystycznej na Starym Rynku oraz w Centrum Informacji Kulturalnej w budynku Arkadii. W tym tygodniu publikacja trafi także do punktów handlowych i usługowych wskazanych na mapie oraz do instytucji kulturalnych działających na Jeżycach. Wersja elektroniczna dostępna jest do pobrania pod artykułem. 

"Witamy na Jeżycach"  jest efektem współpracy Miasta Poznania i Rady Osiedla Jeżyce. Tekst opracował Paweł Kwiatkowski, współtwórca projektu JEstŻYCiE. Projekt graficzny stworzyła Ola Płocińska. 

Mapa powstała w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Inspiracją do jej stworzenia była "Wrażeniowa mapa ul. Św. Marcin", której pomysłodawcą jest Fundacja Made in Art.

JZ

Załączniki