Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Autorskie modele z klocków Lego, zdalnie sterowane samochody, gry planszowe, warsztaty taneczne, a nawet... psie sztafety. To wszystko i wiele więcej czeka w najbliższy weekend, na MTP. Odbywające się tam Targi Hobby co roku pozwalają odkryć uroki niekiedy zapomnianych rozrywek i rozbudzić w sobie nowe pasje. 

W weekend 4-5 grudnia, na Międzynarodowych Targach Poznańskich na dzieci i dorosłych czekają wyjątkowe atrakcje w strefach tematycznych, a także liczne warsztaty, turnieje, pokazy, gry oraz wystawy. MTP można będzie odwiedzać w godz. 10-18 (w niedzielę do godz. 17). Wejście na wydarzenie odbywać się będzie Holem Wschodnim (od strony Mostu Dworcowego). 

Wystawa klocków Lego

Stowarzyszenie Zbudujmy To! zaprezentuje wystawę autorskich modeli i makiet wykonanych z klocków Lego. Na ponad 1000 mkw. ekspozycji pojawią się emocjonujące scenki, postacie, pojazdy czy budowle. Zobaczyć będzie można m.in. gigantyczną Makietę Kolejową, po której jeżdżą pieczołowicie wykonane repliki pociągów; Wioskę Wikingów, w której pośród ośnieżonego lasu wyłaniają się zabudowania wsi, a wzburzone morze wzywa jej mieszkańców ku przygodzie czy też Arabską Ulicę z jej gwarnym bazarem i przekrzykującymi się straganiarzami.

Moc pojazdów

Zdalnie sterowane modele samochodów RC, które będzie można obserwować na torach wyścigowych, zachwycą zarówno młodszych, jak i starszych wielbicieli aut. Młodzi miłośnicy czterech kółek będą mogli się przejechać pojazdami Turnado, które ważą zaledwie 23,5 kg, a dają mnóstwo frajdy podczas wyścigów, bowiem rozpędzają się aż do 19 km/h.

Polski Związek Modelarzy Kolejowych po raz kolejny zapewni ogromną przestrzeń z ciekawymi makietami i koleją, a Przegląd Lotniczy zaskoczy wszystkich prezentując na terenie targów... śmigłowiec!

Multimedialny Park Miniatur

Atrakcją targów Hobby będzie na pewno wystawa miniaturowych budowli wraz z projekcjami videomappingu 3D. To część projektu Multimedialny Park Miniatur. Na specjalnym stoisku z drukarkami 3D będzie można podpatrzeć, jak powstają takie modele.

Planszówki rządzą

Długie jesienne i zimowe wieczory to idealny czas na gry planszowe. Targi Hobby to zawsze doskonała okazja, by poznać innych pasjonatów planszówek, przetestować nowości oraz dać się ponieść fascynującym rozgrywkom. O atrakcje zadbają Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Kości oraz Pamper - Poznańska Grupa Testerów. Nie zabraknie również Klubu HONTE, który zaprezentuje najstarszą grę planszową na świecie - GO.

Dla aktywnych

W Strefie Sportu odbywać się będą treningi piłkarskie i zabawy z piłką, pokazy taneczne, prezentacje jazdy na deskorolkach i warsztaty dla wszystkich młodszych i starszych fanów rolek. Jeden z pierwszych poznańskich wrotkarzy postara się również zarazić wszystkich obecnych miłością do tej aktywności.

Psie zawody

Uwagę miłośników zwierząt przykują zapewne pełne emocji i sportowych wrażeń zawody psich sztafet - Flyball. Pierwsze w historii polskiego Flyballu zawody halowe pod nazwą Poznań Flyball Racing, towarzyszące targom Hobby, to wspaniała okazja, by zapoznać się z tym sportem i kibicować najlepszym psim drużynom.

Na czym polega rozgrywka? W drużynie są cztery psy. Każdy z nich musi przebiec przez tor przeszkód do specjalnego pojemnika, w którym znajduje się piłka. Aby ją z niego wydostać, musi uruchomić specjalną dźwignię. Wygrywa ta drużyna, która najszybciej pokona trasę.

Spacer "Śladami targowej architektury"

Co wspólnego ma Wenecja z targami? Ile boisk piłkarskich można zmieścić w pawilonie 5? Gdzie stał pomnik Mao Tse-Tunga? Znane i mniej znane historie targowe będzie można usłyszeć podczas spaceru targowego w niedzielę, 5 grudnia, o godzinie 13.00. Przewodnikiem podczas tej niezwykłej podróży w czasie będzie Piotr Ciesielski, nauczyciel geografii, przewodnik, pasjonat historii Poznania. Wycieczka wyruszy z Holu Wschodniego.  Zainteresowani udziałem proszeni są o potwierdzenie uczestnictwa pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji na temat zaplanowanych atrakcji znajduje się na stronie Targów Hobby. Można tam także kupić bilet na wydarzenie.

MTP/ AJ