Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Kurtki do garnituru – jakie się nadadzą?

Odwiedzając jakikolwiek sklep odzieżowy online, z całą pewnością dostrzeżemy szeroki wybór kurtek zimowych, które są reklamowane jako kurtki do garnituru. Jednak jeśli zaczynasz już poznawać świat męskiej elegancji, możesz zaczynać wątpić w to, że tego typu odzież wierzchnia w ogóle się sprawdzi, jeśli zestawimy ją z bardzo eleganckim garniturem i wypastowanymi, świecącymi butami. Czy to dobry trop i grube, puchowe i świecące kurtki zimowe rzeczywiście są czymś, czego powinniśmy unikać, jeśli myślimy o garniturze? Zastanowimy się nad tą kwestią w dzisiejszym artykule.

Kurtki zimowe do garnituru – można czy nie można ich tak nosić?

Tak jak już było wspominane, męska elegancja kieruje się czasem bardzo sztywnymi regułami, których złamanie może się dla nas okazać fatalne w skutkach. Po pierwsze narazimy się na krzywe spojrzenia tych ludzi, którzy o modzie już trochę wiedzą. Po drugie nasz eksperyment modowy może skończyć się najzwyczajniej w świecie kiepsko, a nasz początkowo idealny look może się okazać niezbyt trafioną decyzją. Jeśli wejdziemy na sklep odzieżowy online, z całą pewnością znajdziemy tam bogaty asortyment kurtek zimowych. Czy można je zestawiać z garniturem? A może kurtki to odzież, która powinna nam towarzyszyć raczej w mniej oficjalnych okolicznościach?

Garnitury i grube, puchowe kurtki

Od razu odpowiedzmy sobie na pytanie, czy kurtki zimowe nadadzą się do garnituru. Jak to przeważnie bywa w modowym świecie, odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Z jednej strony kurtki są elementem odzieży o jednoznacznie casualowym rodowodzie. Pierwotnie były używane do pracy i podobnie jak jeansy, wyszły ze swojej roboczej niszy i na stałe zapisały się do świata męskiej mody. Z racji swojego pochodzenia, kurtki zimowe nigdy nie będą tak eleganckie jak chociażby płaszcze.

Pamiętajmy także o zasadzie doboru materiałów – garnitur jest raczej dopasowany, gładki i elegancki, natomiast kurtka zimowa, zwłaszcza jeśli jest bardzo ciepła i ma w sobie puch, raczej będzie kojarzyła nam się z większym elementem ubioru niż smukły garnitur. Ciężko także stwierdzić, że błyszczące materiały, z których często robione są zimowe kurtki, będą idealnie pasowały do eleganckich tkanin garniturów.

Reasumując, lepiej jest nie decydować się na grubą, puchową kurtkę dobraną do eleganckiego garnituru, ponieważ jest to obiektywnie kiepskie połączenie. Obie te rzeczy niezbyt dobrze do siebie pasują i musimy mieć to na uwadze. Jeśli jednak weszliśmy już na sklep odzieżowy online i chcemy dokonać zakupu jakiejś zimowej kurtki, która dobrze zgra się z garniturem – jakich modeli mamy szukać?

Najlepsze kurtki zimowe do garnituru – kurtka pikowana, bosmanka, płaszcz

Z racji różnych sztywnych zasad i reguł, które panują w świecie męskiej elegancji, najlepszym rodzajem kurtki, jaki może zaoferować nam dowolny sklep odzieżowy online, to po prostu płaszcz. Ten rodzaj odzieży zdecydowanie najlepiej sprawdzi się z garniturem. Niezależnie od tego, czy nasz płaszcz będzie jednorzędowy, czy dwurzędowy, możemy mieć pewność, że z garniturem zaprezentuje się znacznie lepiej niż jakakolwiek gruba, puchowa kurtka.

Jest jednak jeden wyjątek od tej zasady, a mianowicie kurtka pikowana. Ten szczególny rodzaj zimowej kurtki jest wystarczająco elegancki, by spróbować go zestawić z garniturem. Oczywiście w dalszym ciągu lepiej jest tutaj postawić na płaszcz, jednakże kurtka pikowana z racji swojej delikatniejszej struktury i niezłego zachowywania ciepła może się okazać dobrym wyborem na najzimniejsze dni, kiedy będziemy musieli założyć nasz garnitur.

Trzeci rodzaj odzieży wierzchniej, jakiej możemy poszukać przez sklep odzieżowy online z myślą o zimowych dniach i konieczności zakładania garnituru, to kurtka bosmanka. Dla niewprawionego oka bosmanka to po prostu dwurzędowy płaszcz, jednak jest to spore niedomówienie. Bosmanka jest znacznie krótsza niż płaszcz i zazwyczaj nie sięga dalej niż standardowa kurtka zimowa, co wpływa na jej mniejszy stopień elegancji, nie oznacza to jednak, że tej elegancji jej brakuje – wręcz przeciwnie. Założona na garnitur sprawdzi się tak samo wyśmienicie jak standardowy płaszcz.