Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Piesi mogą już bezpiecznie i wygodnie poruszać się po wyremontowanej nawierzchni wschodniej strony ulicy Naramowickiej na odcinku od przejazdu kolejowego do ulicy Bożydara. Nowy chodnik połączył także osiedle ks. Skorupki z osiedlem Kopernika.

Wyremontowany odcinek przy ul. Naramowickiej liczy ponad 150 metrów. Znajduje się pomiędzy ruchliwą ulicą i wysoką skarpą, poniżej której płynie Strumień Różany. Dlatego chodnik trzeba było oddzielić barierkami, aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym.

Z chodnika korzystają osoby udające się do pobliskich sklepów, przedszkoli, a także uczniowie w drodze do szkoły. Prace polegały na usunięciu nawierzchni bitumicznej i ułożeniu nowej z płytek betonowych oraz wymianie przerdzewiałych barierek na nowe.

Koszt prac remontowych wyniósł ponad 116 tys. złotych, z czego 52 tys. stanowią środki znajdujące się w dyspozycji Rady Osiedla Umultowo.

Z kolei na bocznej drodze pomiędzy ulicą Rembertowską a ulicą Jawornicką Zarząd Dróg Miejskich wykonał nowy chodnik. Jest to wygodny dla pieszych łącznik pomiędzy osiedlami ks. Skorupki i Kopernika.Mieszkańcy osiedla Skorupki mogą teraz wygodną i krótszą drogą dojść do swoich posesji. Zyskali również uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej. Droga do niej jest teraz wygodna i bezpieczna.

Z uwagi na warunki terenowe chodnik ma charakter alejki parkowej. Nawierzchnia została ułożona z kruszywa granitowego. Długość nowego ciągu pieszego wynosi ponad 300 metrów.

Realizacja zadania była możliwa dzięki poprawce budżetowej radnych Tomasza Stachowiaka i Bartłomieja Ignaszewskiego.

ZDM