Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

W niedzielne popołudnie, 5 września policjanci otrzymali pilne wezwanie do parku w Przeźmierowie. Zgłoszenie dotyczyło młodego mężczyzny, który miał wymuszać pieniądze od młodszych kolegów. Ponadto policjanci otrzymali informację, że sprawca może mieć ze sobą niebezpieczne narzędzie.

Na miejsce zostali więc skierowani policjanci z Grupy Realizacyjnej, Wydziału Kryminalnego z poznańskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym.

Po kilku minutach funkcjonariusze byli już na miejscu i zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku,  tuż po tym jak odebrał gotówkę od 13-latka.

Jak się później okazało, nie było to pierwsze wymuszenie rozbójnicze, którego dokonał. Wcześniej zdarzały się podobne sytuacje. Policjanci zebrali materiał dowodowy i zrobili przeszukanie jego miejsca zamieszkania. Tam, zabezpieczyli pałkę teleskopową, którą sprawca miał grozić wcześniej 13-latkowi.

17-letni mieszkaniec m. Trzebaw usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu został zatrzymany na 2 miesiące w tymczasowym areszcie. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia. Funkcjonariusze zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa, ponieważ osób pokrzywdzonych może być więcej.

Marta Mróz 

Film zatrzymanie.MOV

Pliki do pobrania

  • 22.5 KB