W czym może pomóc doradca kredytowy?

Wiele osób boi się zaciągania kredytów w bankach. Szczególnie duże kwoty, takie jak na przykład przy kredytach hipotecznych, mogą budzić przerażenie. Banki nierzadko nie ułatwiają takiego procesu, korzystnie jest poszukać na rynku odpowiedniej pomocy. Dobrą opcją może być wówczas doradca kredytowy. Ten specjalista z zakresu bankowości pozwoli przejść przez okres zaciągania kredytu w sposób łagodniejszy, bez niepotrzebnego stresu. Przede wszystkim jest on od tego, żeby wyjaśnić klientowi każdy aspekt podpisywanej w banku umowy kredytowej. Dzięki takiej osobie dokonuje się też szybciej wszelkich formalności, ustala się taką ratę, która będzie odpowiednia dla domowych finansów, przy odpowiednim upływie czasowym. Taka osoba pracująca w agencji doradztwa kredytowego przedstawia też znacznie więcej opcji kredytów z różnych funkcjonujących na rynku banków. Bierze się wówczas pod uwagę tylko te, które przedstawiają dobre warunki, korzystne dla klienta, a nie tylko dla banku.

Pomoc doświadczonego specjalisty

Nie trzeba długo szukać na rynku, żeby móc natrafić na dobrego specjalistę. Doradztwo kredytowe zatrudnia osoby po studiach ekonomicznych, nastawionych na kierunek bankowość. Taka osoba ma ukończone nie tylko dobre studia kierunkowe, ma też duże doświadczenie, potrafi pracować z klientem, jest komunikatywna, otwarta i szczera. Doradca kredytowy nie będzie oszukiwał, że ktoś może otrzymać kredyt, gdy klient nie ma wystarczających dochodów, zostanie od razu o tym powiadomiony. W ten sposób nie traci się czasu i szuka się innych rozwiązań. Rola doradcy nie ogranicza się tylko do wyszukiwania określonych ofert banków czy sprawdzania dochodów i historii finansowej klienta, można liczyć na to, że taka osoba pozostanie z klientem do zakończenia procesu pozyskiwania kredytu, czyli aż do podpisania umowy. Zajmuje się wszystkimi papierami, gromadzi dokumenty i przypomina klientowi, co jeszcze musi załatwić, żeby cała machina działań szła sprawnie.

Dlaczego to się opłaca?

Oszczędzanie czasu i pieniędzy to niewątpliwie dwie najważniejsze zalety współpracy z doradcami kredytowymi. Nie trzeba każdego dnia jeździć do poszczególnych oddziałów banków, rozmawiać z ciągle nowymi, nieznającymi danej historii finansowej, pracownikami. Dobry doradca kredytowy ma odpowiednie podejście, potrafi rozmawiać z bankami, nie traci czasu klienta, bo wie, że każdy dzień to dla niego strata finansowa. Oferty kredytowe nierzadko tworzone są tak, żeby później każdy miesiąc można było zamykać z zyskiem, bez strat dla gospodarstwa domowego. Rozmowa z takim specjalistą może być poprzedzona przez sprawdzenie, czy doradca jest godny uwagi, czy prowadził wcześniej podobne sprawy kredytowe, czy ma wielu zadowolonych klientów. Opinie starych klientów są często niezwykle pomocne, warto zorientować się, czy jest on osobą komunikatywną, potrafiącą rozwiązywać problemy. Dobre referencje mogą być gwarancją jakości, tego, że otrzyma się kredyt na właściwych warunkach, bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów.