Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Najdroższe i najtańsze dzielnice w Poznaniu — gdzie warto kupić mieszkanie?

Poznański rynek nieruchomości należy do jednych z największych w Polsce i ciągle się rozwija. Dowodem jest stale rosnąca liczba inwestycji deweloperskich oraz nowych ofert sprzedaży mieszkań. Na wybór odpowiedniego lokum składa się wiele czynników, wśród nich do najważniejszych należą lokalizacja i cena mieszkania. Gdzie warto kupić mieszkanie w Poznaniu? Przedstawiamy najdroższe i najtańsze dzielnice miasta.

Poznań został administracyjnie podzielony na 42 osiedla znajdujące się na terenie dawnych wieloobszarowych dzielnic. Są to Stare Miasto, Nowe Miasto, Wilda, Grunwald i Jeżyce. W ich obrębie znajdują się zarówno prestiżowe i drogie osiedla, jak i tańsze lokalizacje. Nieruchomości w Poznaniu posiadają zróżnicowane metraże i układy pomieszczeń, dzięki czemu są atrakcyjne dla różnych grup docelowych. Stabilny wzrost wartości nieruchomości sprawia, że zakup mieszkania w Poznaniu z pewnością będzie dobrą inwestycją. W której dzielnicy warto kupić mieszkanie?

Grunwald

Dzielnica Grunwald to najpopularniejsza, a zarazem najdroższa dzielnica Poznania. Mieszkańcy cenią sobie różnorodną architekturę, dobrą komunikację z centrum, bogatą infrastrukturę handlowo-usługową oraz dostęp do terenów zielonych. Popularność dzielnicy sprawia, że jest ona równocześnie obszarem intensywnej działalności deweloperów, którzy wykorzystując wolne grunty, tworzą ciekawe i prestiżowe inwestycje w samym sercu miasta.

Jeżyce

Drugie miejsce pod względem cen i prestiżu zajmuje dzielnica Jeżyce. Co ciekawe, niegdyś uważana była za najgorszą dzielnicę w mieście. Do jej rewitalizacji przyczyniła się obecność szkół wyższych oraz instytucji miejskich. Dzielnica jest świetna skomunikowana z centrum oraz zapewnia mieszkańcom dostęp do licznych terenów rekreacyjnych. Zakup mieszkania pod wynajem to gwarancja dobrej inwestycji.

Wilda

To obecnie najmniejsza dzielnica Poznania. Posiada jednak mocno rozwojowy charakter, co znacząco wpływa na wzrost cen nieruchomości. Niewątpliwym atutem dzielnicy jest dobrze przemyślana architektura oraz plan urbanistyczny. Niezbyt gęsta zabudowa pozostawia wiele miejsca na zieleń oraz sprzyja codziennemu wypoczynkowi. Willowy charakter dzielnicy sprawia, że jest to prestiżowy adres.

Stare Miasto

Pewną niespodzianką w zestawieniu najdroższych i najtańszych dzielnic Poznania jest fakt, że Stare Miasto należy do tej drugiej grupy. Najstarsza część Poznania to druga najtańsza dzielnica w mieście. Z tego powodu chętnie wybierana jest przez studentów lub inwestorów planujących wynajem mieszkania turystom. Jest to także dobre miejsce na zakup lokalu pod działalność gospodarczą.

Nowe Miasto

Najtańszą dzielnicą Poznania jest Nowe Miasto. Dzielnica posiada największy obszar i skupia liczne osiedla oraz obiekty przemysłowe. Atutem jest bogata oferta handlowo-usługowa oraz dostęp do takich placówek, jak przedszkola, szkoły czy przychodnie lekarskie. Mieszkańcy cenią sobie również bliskość Jeziora Maltańskiego wraz z plażą.