Po majówce, 4 maja, rozpocznie się pobieranie opłat za postój na sześciu ulicach wildeckiej Strefy Płatnego Parkowania. Postój aut będzie płatny tam, gdzie  wykonane zostało niezbędne oznakowanie pionowe i poziome.

Zakończyły się prace przy wprowadzaniu nowej organizacji ruchu na obszarze objętym etapami 1 i 2 (mapa w załączniku) wdrażania Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie. 

Od 4 maja parkowanie na ulicach: Chłapowskiego, Dąbrówki, Zmartwychwstańców, Langiewicza, Traugutta i Pamiątkowej będzie płatne. W przypadku ostatnich dwóch ulic pobór opłat dotyczy odcinków od ul. 28 Czerwca 1956 r. na wschód (w stronę ul. Dolna Wilda). Zmiany w organizacji ruchu zostały wdrożone również na ul. Rolnej od ul. Pamiątkowej do ul. Hetmańskiej oraz Filareckiej i Mielęckiego, ale tam nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych.

Harmonogram dalszych prac

Obecnie prace są prowadzone na obszarze 4 i 5 na Łazarzu. Po ich zakończeniu ekipy wykonawców przeniosą się na Wildę na obszar 3, 4 i 5 zlokalizowany pomiędzy ulicami Przemysłową, 28 czerwca 1956 r., Hetmańską, Fabryczną i Roboczą. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca to prace tam powinny się zacząć już 6 maja od ul. Bergera.

Aktualny harmonogram prac jest dostępny na stronie ZDM w zakładce dotyczącej wdrażania strefy na Wildzie i Łazarzu

W weekend majowy za darmo

W związku ze świętami państwowymi (i niedzielą) strefa płatnego parkowania i śródmiejska strefa płatnego parkowania nie będą funkcjonować od 1 do 3 maja. W związku z tym nie będzie pobieranych opłat za parkowanie pojazdów w wyznaczonych miejscach w strefach. Jednocześnie nieczynne będzie biuro strefy płatnego parkowania przy ul. Pułaskiego 9.

RB, ZDM

Załączniki