Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

dofinansowanie in vitro InviMed Poznań

Poznańskie pary, które mają wskazania do leczenia metodą in vitro lub wyczerpały wszelkie inne metody leczenia niepłodności, mogą skorzystać z dofinansowania procedury in vitro. W klinice InviMed w Poznaniu są jeszcze wolne miejsca na 2020 rok.

Klinika InviMed działa w Poznaniu od 2006 roku. Mieści się w biurowcu Victoria Business Center przy ulicy Strzeleckiej 49. Cieszy się renomą nowoczesnego i skutecznego ośrodka leczenia niepłodności. Realizuje programy in vitro miasta Poznania oraz województwa lubuskiego. Z kliniki InviMed Poznań korzystają nie tylko polskie pary, ale też pacjenci niemieckojęzyczni z regionu zachodniej Polski i Niemiec.

Do 5000 zł dofinansowania

Program „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Poznania w latach 2017-2020” finansowany jest ze środków budżetowych Miasta Poznania.

W ramach miejskiego programu para może otrzymać dofinansowanie ze środków publicznych Miasta Poznania w wysokości 5 tys. zł do procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, bądź w wysokości do 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka – pod warunkiem, że poprzednia dofinansowana procedura in vitro lub adopcji zarodka nie była skuteczna, czyli że nie urodziło się w jej wyniku dziecko. Każdej parze przysługuje dofinansowanie do maksymalnie 3 procedur.

Aby zgłosić się na wizytę kwalifikującą do programu, wystarczy zadzwonić pod numer infolinii InviMed: 500 900 888 lub skorzystać z innej możliwości kontaktu z kliniką.

Warunki kwalifikacji

  • Wiek kobiety mieści się w przedziale 20 - 43 lata wg rocznika urodzenia.
  • Kobieta i mężczyzna są mieszkańcami Poznania.
  • Para spełnia ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka.

Jak wygląda proces przystąpienia do programu?

  1. W celu przystąpienia do programu konieczne jest złożenie u realizatora programu wniosku kierującego do programu wraz z oświadczeniami oraz zgody na leczenie metodą zapłodnienia pozaustrojowego.
  2. Po spełnieniu wymogów formalnych, kwalifikacji medycznej i wystawieniu przez lekarza orzeczenia lekarskiego o stanie zdrowia zgodnie z ustawą o leczeniu niepłodności, InviMed przekaże do Urzędu Miasta Poznania wniosek kierujący do programu w celu otrzymania kwalifikacji i uzyskania dofinansowania do procedury in vitro.
  3. Wnioski o dofinansowanie rozpatrywane są przez Urząd Miasta Poznania po potwierdzeniu kwalifikacji formalnej oraz medycznej przez Realizatora Programu.
  4. Po pozytywnej kwalifikacji do programu, koordynator opieki medycznej informuje parę o najbliższym możliwym terminie rozpoczęcia leczenia.

Więcej informacji o programie dofinansowania in vitro dla mieszkańców Poznania w klinice InviMed Poznań na stronie: https://www.invimed.pl/dofinansowanie-in-vitro-w-poznaniu