Dlaczego warto znać język angielski w Poznaniu?

3 min czytania
Dlaczego warto znać język angielski w Poznaniu?

Przeglądając raporty pokazujące rynek pracy w Poznaniu, widać, że od 2018 roku pojawiają się nowe możliwości zatrudnienia w tym rejonie. Zarówno miasto, jak i powiat wyróżnia jeden z najbardziej aktywnych i największych rynków pracy. Poznań zwraca na siebie uwagę również za sprawą jednego z najniższych poziomów bezrobocia w naszym kraju. Tutaj rynek rozwija się dobrze, a szczególnie poszukiwani pracownicy to specjaliści z dobrą znajomością języków obcych, a także osoby z sektora usługowego, które znają angielski.

Jak zdobyć doświadczenie i nauczyć się języka?

Doświadczenie w każdym zawodzie zdobywać możemy na różne sposoby. Praktyki, staże, praca tymczasowa, praca jako freelancer to tylko przykłady. Ważne, aby z każdego miejsca pracy wynosić jak najwięcej doświadczenia. Tylko wtedy mamy pewność, że będziemy konkurencyjnymi pracownikami na rynku. Jeśli chodzi o umiejętności językowe, musimy wybrać takie lekcje, angielskiego, których efekty dadzą nam przewagę na rozmowie kwalifikacyjnej. Warto szukać szkół, które umożliwią nam dopasowanie zajęć do codziennego planu obowiązków. Dlatego tak często wpisywanym w przeglądarki hasłem jest szkoła angielskiego Poznań”.

Szukając lekcji angielskiego w Poznaniu, warto zastanowić się nad zajęciami online. Dobrym wyborem może być szkoła językowa Tutlo. Pozwala ona bowiem na naukę języka angielskiego w sposób dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Po pierwsze, możemy uczyć się z domu, biura, kawiarni lub innego dowolnego miejsca, gdzie mamy dostęp do internetu i komputera. Po drugie, zajęcia prowadzone są metodą jeden na jeden, gdzie sami wybieramy czy wolimy poćwiczyć angielski z native speakerem, czy też z polskim lektorem. Po trzecie, każdy blok lekcyjny trwa dwadzieścia minut, czyli czas optymalny, by wynieść z zajęć jak największą ilość wiedzy.

Dlaczego akurat praca z angielskim w Poznaniu?

Poznań jest miastem, w którym znalezienie pracy nie musi być trudne, a rynek nie jest przesycony. Jak podaje Urząd Miasta: Stopa bezrobocia w Poznaniu osiągnęła poziom 1,1 proc. i była najniższa w Polsce (ten stan utrzymuje się już od czerwca 2012 r). Jednocześnie był to najniższy poziom bezrobocia w mieście od 1990 r., czyli od roku, w którym rozpoczęto rejestrowanie tego wskaźnika. Poprzednia rekordowo najniższa stopa bezrobocia była odnotowana w 1998 r.”.

Te sukcesy miasto zawdzięcza między innymi działaniom, które cały czas przeprowadzane są przez magistrat Urzędu Miasta oraz inwestycjom i otwarciem się Poznania, oraz okolic na inwestorów. Jak zauważają pracownicy PUP, na niewiele ponad czterysta tysięcy osób, które nie posiadają zatrudnienia, tylko 33% nie miało odpowiedniego stażu pracy i nie przekroczyło 35. roku życia. Oznacza to, że osoby, które mają wykształcenie, wiedzę i znają języki, nie muszą martwić się o zatrudnienie.

Angielski potrzebny jest w pracy

Inna sprawa, że język angielski jest wymagany przez wielu pracodawców. Jak mówi Marianna Świderska, senior consultant SSC/BPO HRK S.A.: Znajomość języka angielskiego, przynajmniej na poziomie B2, nie jest już żadnym wyróżnieniem na rynku pracy. Coraz częściej od kandydatów nie wymaga się znajomości języka polskiego, pomimo że pracują w Polsce, ponieważ cała wewnętrzna komunikacja przebiega w języku angielskim”.

Widząc, jak zmieniają się trendy na rynku pracy, musimy za nimi iść. Dostępność pracy w Poznaniu wiąże się między innymi ze znajomością języka angielskiego. Podobnie jest w innych miastach, bowiem komunikacja w języku obcym stała się powszechna i ogólnie wymagana.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

faktypoznan_kf