Powiat Poznań: Odkryć smak przygody…
Dla tych co lubią podróżować i są ciekawi świata, Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon to wydarzenie, którego przegapić nie można. Te tegoroczne zaplanowano na 14-16 lutego. Odbędą się one pod hasłem Odkryj smak przygody”. Słowo smak” jest w tym wszystkim nieprzypadkowe. Chcemy w ten sposób zaakcentować, że szczególną uwagę podczas targów poświęcimy turystyce kulinarnej zapewniają organizatorzy.
W ten trend wpisze się również powiat poznański, który będzie się promował na wspólnym stoisku z miastem Poznań, Metropolią oraz Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną. Od pewnego czasu organizujemy bowiem konkursy pod nazwą “Smaki powiatu”. Na targach Tour Salon będziemy wybierać najlepsze pączki. Więcej informacji na ten temat można przeczytać TUTAJ. Konkursy z cyklu “Smaki powiatu” to zresztą początek większego projektu, ponieważ już wkrótce powstanie Szlak Kulinarny Powiatu Poznańskiego. Jego centrum będzie się znajdować w remontowanym aktualnie Dworze w Skrzynkach.
Co jeszcze będzie można znaleźć na stoisku powiatu? Będziemy promować choćby naszą zabawę questową Na tropie skarbów”, czy też obiekty, którym przyznaliśmy Certyfikaty Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego. A jest ich naprawdę sporo. Przygotowaliśmy również publikacje dla pasjonatów zabytków znajdujących się w naszym regionie. Na stoisku będzie także można otrzymać “Kronikę Powiatu Poznańskiego” poświęconą w dużej mierze 20-leciu powiatu wylicza Natalia Siejek z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu.
Tegorocznym targom, które tym razem zlokalizowano w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, towarzyszyć będzie Festiwal Podróżników. Wydarzenie to przygotowane jest przede wszystkim z myślą o tych wszystkich, którzy chcą zdobyć wiedzę, jak przygotować się do podróży i jak jej doświadczyć. Tour Salon to także goście. Tym razem do stolicy Wielkopolski przyjadą m.in. Dorota Chojnowska i Selim Saffarini, którzy podróżują przez świat na bambusowych rowerach i prowadzą bloga Ale Piękny Świat miej odwagę marzyć”.
Powiat Poznański, powiat.poznan.pl/, powiat.poznan.pl/odkryc-smak-przygody/
Ostatnie Artykuły

Gaza ma chrześcijańską historię od 1700 lat - ta książka to odsłania

Nadmiar świątecznego jedzenia może jeszcze komuś posłużyć
![[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 0:0 w 27. kolejce](/images/mecz/thumbnails/jagiellonia-bialystok-lech-poznan-04042026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa – Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 0:0 w 27. kolejce
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Sokół Kleczew – Warta Poznań 1:3. Poznaniacy skuteczniejsi po przerwie](/images/mecz/thumbnails/sokol-kleczew-warta-poznan-04042026-13.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Sokół Kleczew – Warta Poznań 1:3. Poznaniacy skuteczniejsi po przerwie
![[PIŁKA NOŻNA] Lech Poznań II – Błękitni Stargard 1:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II)](/images/mecz/thumbnails/lech-poznan-ii-blekitni-stargard-04042026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Lech Poznań II – Błękitni Stargard 1:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II)

Łukasz Wierzbicki opowie dzieciom o Strzeleckim i jego listach spod góry Kościuszki

Podwale przy Rondzie Śródka czeka krótki remont, a autobusowy przystanek zostanie przesunięty

Serbska czeka na frezarkę i zwężenia, kierowcy pojadą tylko częścią jezdni

Poznańskie tramwaje przyspieszają po pracy i rozkład staje się prostszy

Telewizyjna zamknięta, a autobusy zmieniają trasy na wschodzie Poznania

Na Milczańskiej chodnik wróci po wykopach, a auta zwolnią do 30 km/h

Moja pierwsza nieśmiertelność - spektakl, który zamienia scenę w ciemnię

Atom, krewetka i fake newsy - Teatr Animacji miesza naukę ze sceną

