W ostatnich latach długoterminowy wynajem samochodów przeżywa prawdziwy boom, jeżeli chodzi o popularność – rokrocznie wynajmujemy już w Polsce niespełna 20 milionów pojazdów, a liczba zadowolonych klientów również rośnie w bardzo szybkim tempie. Dlatego też warto dowiedzieć się więcej na temat tej usługi – odpowiedzmy sobie na najważniejsze pytania i przekonajmy się, czy to usługa również odpowiednia dla Ciebie!

Ile kosztuje długoterminowy wynajem samochodów?

Pierwsze pytanie pada najczęściej i dlatego warto odpowiedzieć na nie na samym wstępie. Długoterminowy wynajem samochodów jest zwykle korzystniejszy z punktu widzenia finansowego od wynajmu krótkoterminowego, choć ceny znacznie różnią się – w zależności od tego, jaką wypożyczalnię aut wybierzesz. Jeżeli nie oferuje ona wysokiej klasy pojazdów, ale np. auta używane, koszt miesięczny może sięgać nawet 100 zł brutto, jednak w takim wypadku niekoniecznie zyskasz należyty komfort. O wiele lepszą ofertę zapewni Ci wypożyczalnia samochodów luksusowych lub nowych – wtedy zyskasz pewność, że korzystasz z pojazdu w pełni sprawnego, który kosztować Cię będzie miesięcznie co najmniej 300-400 zł brutto.

UWAGA! Bardzo często przedsiębiorcy mogą skorzystać z niższych cen wynajmu samochodów, dlatego warto znaleźć taką wypożyczalnię, która Ci to zapewni!

Dla kogo jest to najlepsza opcja

Najczęściej najem długoterminowy interesuje właśnie właścicieli firm – stanowi bowiem doskonałą alternatywę dla leasingu i umożliwia wzmocnienie firmowej floty samochodów niewielkim kosztem. Przedsiębiorcy mogą wybierać spośród rozmaitych modeli pojazdów, otrzymują możliwość skorzystania z licznych opcji dodatkowych, a nawet kredytu bankowego na sfinansowanie wynajmu. Nie oznacza to oczywiście, że z usługi tej nie mogą skorzystać klienci indywidualni – jak się okazuje wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych również cieszy się niemałą popularnością.

Długoterminowy wynajem samochodów – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Czy to korzystniejsze niż leasing?

Zależy od wielu czynników – np. firm, oferujących usługi. W większości wypadków jednak najem długoterminowy samochodu okazuje się być korzystniejszy, tak ze względów finansowych (niższe ceny), jak i komfortu – przedsiębiorca po zakończonym wynajmie nie musi bowiem wykupywać pojazdu, ale zakończyć współpracę z wypożyczalnią albo… zdecydować się na dalszy wynajem (również innego, nowszego modelu auta!).

Jakie samochody mogę wynająć?

Tutaj również wiele zależy od oferty konkretnej wypożyczalni – firmy świadczące tego rodzaju usługi znacząco różnią się od siebie. My ze swojej strony polecamy przede wszystkim te oferty, w których podstawą są samochody nowe, od cenionych producentów – wtedy będziesz mieć pewność tego, że uzyskasz maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo na każdej trasie, bez względu na model auta, który wybierzesz.

Jak przebiega wynajem samochodu?

Istotną zaletą wynajmu samochodów jest minimum formalności – niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy też przedsiębiorcą, możesz skorzystać z formularza internetowego, gdzie ustalisz wszystkie szczegóły. Następnie dochodzi do kontaktu z reprezentantem firmy oraz podpisaniem umowy – nie tracisz więc swojego cennego czasu, a cała procedura jest bezproblemowa.

Czy mogę skorzystać z dodatkowych usług?

I ponownie – wszystko zależy od wypożyczalni, która oferuje Ci długoterminowy wynajem aut. Te najlepsze zapewnią Ci różne pakiety usług, które będą odpowiadać Twoim potrzebom oraz możliwościom finansowym. W zależności od tego, który wybierzesz, będziesz mógł skorzystać z bezpłatnych usług serwisowych, opon zimowych, auta zastępczego i wielu innych udogodnień, które pozwolą Ci cieszyć się jeszcze wyższą jakością usługi.