Jednym z hitów ósmej kolejki piłkarskiej IV ligi były derby powiatu poznańskiego. W Swarzędzu doszło bowiem do starcia miejscowej Unii z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Faworytem tego spotkania byli wyżej notowani gospodarze, ale to rywale po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się z wygranej. Zadecydował o tym gol w ostatniej minucie spotkania.

– Pierwsza połowa nie była zbyt atrakcyjna dla kibiców. Oba zespoły tworzyły wprawdzie sytuacje, ale mało z nich kończyło się niebezpiecznymi uderzeniami. Po zmianie stron Unia zdominowała przebieg spotkania. Nie przyniosło to jednak pożądanych efektów. Zamiast tego do siatki trafili goście. W doliczonym czasie gry Tarnovia wyszła z szybkim kontratakiem, który strzałem na długi słupek sfinalizował Tomasz Graczyk – relacjonuje strona klubu ze Swarzędza.

Po tym meczu doszło do sporych przetasowań w tabeli, bo Unia spadła aż na dziesiąte miejsce. O oczko wyżej jest Tarnovia, która w tym momencie jest najwyżej notowanym zespołem z powiatu poznańskiego. Jedenaste miejsce zajmuje Kotwica Kórnika, która w tej kolejce ograła 4:2 na własnym boisku TPS Winogrady. Goście w tym spotkaniu dwa razy wychodzili na prowadzenie, ale końcówka meczu w wykonaniu Kotwicy były piorunująca.

Następne spotkania o IV-ligowe punkty odbędą już w sobotę, 21 września. Jako pierwsi na boisko wybiegną piłkarze Tarnovii, którzy o godz. 11.00 zmierzą się na własnym boisku z Centrą Ostrów. Dwie pozostałe nasze drużyny zagrają na wyjeździe. Unia będzie szukać punktów w Kępnie, a Kotwica w Kole. Na ten moment liderem tabeli jest LKS Gołuchów, który zgromadził 19 punktów. Komplet wyników i aktualna tabela na stronie 90minut.pl.

Radość piłkarzy Tarnovii po golu na 0:1 (Fot. Jan Piechota, Unia Swarzędz)

Unia Swarzędz – Tarnovia Tarnowa Podgórne 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Tomasz Graczyk (90).

Kotwica Kórnik – TPS Winogrady Poznań 4:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Ernest Maćkowiak (22), 1:1 Jakub Budzyń (40), 1:2 Jędrzej Drame (56), 2:2 Dawid Urbanek (80), 3:2 Bartosz Zgarda (90), 4:2 Krzysztof Stępiński (91).