Esperal przez niektórych uważana jest za bardzo skuteczną metodę walki z alkoholizmem. Jednak, czy każdy może zdecydować się na esperal? Czy Esperal Warszawa to oferta dla każdego, kto boryka się z problemem alkoholowym i chce całkowicie wykluczyć go ze swojego życia?

Esperal Warszawa 24h to oferta kierowana do osób nadużywających alkoholu, które chciałyby wyeliminować ten ogromny problem ze swojego życia. Trzeba jednak pamiętać, że esperal jest środkiem, który może wywołać wiele niebezpiecznych skutków, jeżeli po jego zaszyciu pacjent zdecyduje się jednak na kontakt z alkoholem. Nie jest on także metodą dla wszystkich.

Esperal to nie metoda dla wszystkich

Chociaż reklamy esperal Warszawa tanio kuszą i oczywiście wiele osób korzystających tę metodą chwali ja, to jednak, nie każdy, kto chciałby aby została mu wszyta, może ją mieć. Jednym z najważniejszych przeciwskazań jest oczywiście nadwrażliwość na disulfiram, a więc główną substancję. Nie zdarza się to często, jednak jest to podstawowe przeciwskazanie. Oczywiście absolutnie nie można wszyć esperal osobom, które są w stanie nietrzeźwym. Nie powinno się tego robić przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze osoba taka nie jest w stanie podjąć w pełni świadomej decyzji o takim właśnie sposobie leczenia, który jest długotrwały i trwa ok. 8 miesięcy. Po drugie, esperal w połączeniu z alkoholem stanowi bardzo duże niebezpieczeństwo. Co więcej, innym przeciwskazaniem jest niespożywanie alkoholu przez 24 godziny przed zabiegiem. Nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie mogłaby być dla pacjenta bardzo niebezpieczna. Zabieg wyklucza nawet spożycie leków, które mogły zawierać alkohol. Innym przeciwskazaniem jest choroba układu krążenia. Warto zatem wcześniej zrobić sobie badania. Niestety, jeżeli alkoholik ma problemy z układem krążenia: chorobą niedokrwienną serca, nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością serca wyklucza to możliwość wszycia esperalu.

Esperal – czy każdy może mieć wszywkę?

Zaburzenia psychiczne to kolejne przeciwskazanie. Jeżeli alkoholik miał kiedykolwiek próby samobójcze, jeżeli nie jest w odpowiednim stanie psychicznym, to absolutnie nie powinno się stosować esperal. W przypadku spożycia alkoholu wiele osób mówi o tym, że doświadcza się bardzo dużego strachu, przed śmiercią, ale nie tylko. To może skłonić chorego do działań nieprzemyślanych, spowodowanych impulsem.

Oczywiście przeciwskazaniem jest także zmuszenie i namówienie kogoś do zabiegu. Jeżeli lekarz zdawałby sobie sprawę, że ma wszyć esperal osobie, która została do tego przymuszona przez innych, powinna zaniechać tej czynności. Może bowiem zdarzyć się, że alkoholik nieprzekonany do tego pomysłu, spożyje alkohol po pewnym czasie, co może mieć tragiczne konsekwencje.

Osoba decydująca się na wszycie esperal powinna podjąć tę decyzję sama, powinna tego chcieć.

Skutki spożycia alkoholu po wszyciu esperalu

Niestety, skutki spożycia alkoholu po esperal są nie tylko bardzo nieprzyjemne, ale również groźne. Do najczęściej występujących skutków zalicza się:

  • bardzo silne bóle głowy,
  • zawroty głowy,
  • nudności,
  • wymioty,
  • przyspieszona akcja serca,
  • duszności,
  • duża potliwość,
  • skoki ciśnienia tętniczego,
  • zaczerwienienie twarzy,
  • pokrzywka na ciele,
  • metaliczny posmak w ustach,
  • duszność,
  • uczucie leku i niepokoju

zdarzają się także sytuacje tragiczne, a więc drgawki, zaburzenia neurologiczne, zapalenie wątroby, zawał serca, niewydolność oddechowa, a wszystko to może prowadzić do śmierci.

Należy jednak pamiętać, że świadomie i odpowiedzialnie podjęta decyzja o wszyciu esperalu, może przynieść bardzo dobre rezultaty.