Technologia iniekcji krystalicznej

Jeżeli podczas prac budowlanych niewłaściwie przygotujemy fundamenty budynku. Mogą one być narażone na działanie warunków atmosferycznych. A co za tym idzie pojawienie się nieestetycznych wykwitów. Źle wykonana izolacja przeciwwilgociowa fundamentów lub jej całkowity brak mogą doprowadzić do wsiąkania wody w mury budynku. Izolacja przeciwwilgociowa ma za zadanie ochraniać budynek przed szkodliwym działaniem wody na przykład na skutek zalania. W przypadku położenia budynku w pobliżu zbiorników wodnych szczególnie ważna jest hydroizolacja piwnicy. Nie można też zapomnieć o tym jak ważna jest izolacja fundamentów w starym domu. Firmy dysponują odpowiednimi materiałami i nowoczesnymi narzędziami do wykonania, dlatego też nie należy się obawiać izolacji starych fundamentów. Izolacja fundamentów może być wykonana różnymi metodami. W zależności od tego, na jakim podłożu położony jest budynek. Najlepiej sprawdzi się izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa ścian fundamentowych. Izolacja piwnicy na terenach narażonych na okresowe powodzie jest szczególnie istotna. Izolacja pionowa, jak i izolacja pozioma powinny być wykonane przez odpowiednio przeszkolonych pracowników budowlanych.
Iniekcja krystaliczna
Izolacja ścian fundamentowych może być wykonywana różnymi metodami. Jedną z nich jest izolacja przy użyciu technologii iniekcji krystalicznej. Można ją stosować zarówno do izolacji poziomej jak i pionowej. Bez odkopywania murów zewnętrznych. Metoda ta jest niezwykle skuteczna i wykonanie nie stanowi dużego problemu. A co ważne tą metodę można wykorzystać do osuszania budynków bez względu na to z jakiego materiału zostały one wykonane. Jak również bez względu na to jak wysoki jest ich poziom zawilgocenia. Jedną z niebywałych zalet technologii iniekcji krystalicznej są jej niewygórowane koszty w porównaniu do innych metod wykorzystywanych przy hydroizolacji fundamentów. Poza tym nie bez znaczenia jest to, że jest ona ekologiczna, a materiały wykorzystywane do iniekcji krystalicznej pochodzą z Polski. Jeżeli zależy nam na tym, aby cieszyć się długotrwałymi efektami. Warto skorzystać z metody iniekcji krystalicznej podczas budowy domu.
Fundamenty - izolacja przeciwwilgociowa, metoda iniekcji krystalicznej
W tej metodzie najpierw nawierca się otwory w ścianie. Ważne, aby były one w jednej linii i jednym poziomie, przede wszystkim równoległe do poziomu posadzki w podpiwniczeniu. Otwory wywierca się przy użyciu młotów udarowo-obrotowych. Po wykonaniu odwiertów otwory trzeba przygotować na wprowadzenie środka iniekcyjnego, poprzez ich nawilżenie. Po odpowiednim przygotowaniu otworów wprowadza się w środek iniekcyjny, składający się z cementu portlandzkiego, wody i aktywatora krzemianowego . Należy pamiętać o tym, że mieszaninę przygotowuje się przed wykonywaniem prac. Nie można przygotować jej parę godzin wcześniej, aby mieszanina miała jak najlepsze właściwości należy ją zużyć w ciągu pół godziny. Izolacja to zadanie kluczowe podczas budowy domu. Metoda iniekcji krystalicznej cieszy się coraz większą popularnością. Wiele firm polskich i zagranicznych wykorzystuje tą metodę do osuszania budynków. W Polsce metoda iniekcji krystalicznej została zastosowana między innymi w takich budynkach jak Teatr Narodowy w Warszawie, czy w domu rodzinnym Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski