Na welodromie w Pruszkowie odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Bardzo dobrze w tej imprezie zaprezentowali się reprezentanci KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Już w pierwszym dniu rywalizacji, na drugim stopniu podium stanęły Julita Jagodzińska i Aleksandra Tołomanow, a także Filip Prokopyszyn Wojciech Bystrzycki Adrian Mrówka i Łukasz Kowal w sprintach drużynowych.

Kolarze z Tarnowa Podgórnego, prowadzeni na co dzień przez trenera Piotra Brońskiego, świetnie poradzili sobie również w konkurencjach indywidualnych. W tym przypadku na podium stanęli Aleksandra Tołomanow w keirinie i sprincie, Filip Prokopyszyn i Adrian Mrówka w madisonie oraz Łukasz Kowal w sprincie. Wszyscy oni zakończyli rywalizację z brązowymi medalami.

W Pruszkowie nie zabrakło również zawodniczek i zawodników UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik. – W tym roku nie mieliśmy zbyt wiele czasu na przygotowania do tych mistrzostw i pojechaliśmy tam niejako z marszu – mówi trener Robert Taciak. Wśród jego podopiecznych najlepiej zaprezentowała się Zofia Picz, która w keirinie zajęła trzecie miejsce. Ta sama zawodniczka była czwarta w sprintach.

Kolarze z Kórnika na tych mistrzostwach dość często kończyli rywalizację tuż za podium. Czwarte lokaty wywalczyły bowiem także Karolina Lipiejko wraz z Joanną Golec w madisonie oraz drużyna orliczek, która jechała w składzie Joanna Golec, Dominika Bykowska, Karolina Lipiejko oraz Wiktoria Polak. W sprincie drużynowym Karolina Przybylak i Natalia Szymczak były szóste.

Zdjęcia: KK Tarnovia Tarnowo Podgórne Facebook oraz UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik Facebook