Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

HDMI – Kabel, bez którego nie można dziś żyć

Skrót HDMI oznacza High Definition Multimedia Interface, a więc multimedialny interfejs wysokiej rozdzielczości. Bez kabla HDMI nie można dziś funkcjonować, oczywiście jeżeli posiadamy w domu urządzenia RTV. Od roku 2003 producenci sprzętu zaczęli stosować tę technologię. Obecnie trudno znaleźć sprzęt, w którym kabel HDMI nie byłby potrzebny.

Wybór kabli HDMI przyprawia o zawrót głowy!

Kable HDMI 10m stanowią jeden z najczęściej używanych rodzajów kabli. Ich wybór jest bardzo duży! Do popularnych producentów kabli tego typu należy np. PureLink, Key Digital, czy PROAV. Cena kabli HDMI 10m waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Koszt uzależniony jest od wielu czynników, np. od długości kabla, firmy, wykorzystanych materiałów do zabezpieczenia przewodów, a także od certyfikatów, jakie kabel posiada. Dlatego warto przy zakupie porównać kilka rodzajów kabli, aby wybrać ten, który jest zarówno dobry, jak i charakteryzuje się rozsądną ceną.

Pamiętaj!

Kable HDMI 10m nie są tanie. Dlatego, warto poświęcić kilka chwil, aby sprawdzić, który będzie najodpowiedniejszy. Warto również porównać kable tańsze i droższe. Niekiedy niemal identyczne kable mogą bardzo różnic się ceną!

Kabel HDMI 10m – gdzie kupić?

Gdzie kupować kable HDMI? Jeżeli bardzo Ci się spieszy, jest mnóstwo sklepów stacjonarnych, w których półki uginają się pod nadmiarem kabli HDMI. Należy jednak pamiętać o tym, aby przed pójściem do sklepu nieco poczytać o kablach HDMI 10 m, aby nie dać się wpuścić w maliny. Sprzedawcy bardzo często chcą sprzedać najdroższe kable, wmawiając klientom, że będą sprawować się znacznie lepiej. Oczywiście, w wielu przypadkach jest to prawdą – kabel droższy wykonany jest zazwyczaj z lepszych materiałów, ekranowanie jest lepsze, a działanie znacznie efektywniejsze. Jednak, nie zawsze tak jest. Przykładem może być certyfikat „premium” dla kabli.

W wielu sklepach można usłyszeć: polecamy kabel HDMI 10 m premium. Charakteryzuje się znacznie większa trwałością i zgodnością z HDMI 2.0. Wiele osób nie zastanawia się i kupuje polecany kabel HDMI. Prawdą jest, ze kable typu premium zapewniają zgodność, ale.. Certyfikat premium kosztuje producenta kabli. Jeżeli musi on zapłacić za certyfikat, jasną sprawą jest, że podwyższy on ceny za kabel. Dlatego, jest wielu producentów, zarówno tych bardziej i mniej znanych, którzy zapewniają w swojej ofercie kable klasy premium, a więc zgodne z HDMI 2.0., jednak nie starają się o certyfikat, który miałby to oficjalnie potwierdzić. Dzięki temu, oferują produkt wysokiej jakości, nie podwyższając cen. Dlatego, nie jest prawdą, że kabel premium zawsze jest lepszy od tych bez certyfikatu. Warto poświęcić trochę czasu, aby przeczytać informacje na opakowaniu lub w sieci na temat konkretnego kabla. Można w ten sposób naprawdę sporo zaoszczędzić!

Kolejnym sposobem na zakupienie kabla są oczywiście sklepy internetowe. Bardzo często to właśnie w nich możemy spokojnie przejrzeć kable różnego rodzaju i przeczytać dołączone do nich opisy. To bardzo ułatwia zakup. Dobre sklepy ze sprzętem oferują możliwość rozmowy z konsultantem. Można zadzwonić lub napisać maila, opisać problem i kabel, który potrzebujemy. Z całą pewnością profesjonalny sprzedawca z takiego sklepu doradzi wybór najlepszej opcji. Jeżeli okazałoby się, że jednak kabel nie jest odpowiedni, można bez problemów go odesłać.

Na pewno HDMI?

Przed zakupem sprawdź dobrze, czy na pewno potrzebujesz kabla HDMI. Zdarza się, że czasem wykorzystywane jest złącze DisplayPort zamiast HDMI. Kupowanie kabli do złącza DisplayPort jest znacznie łatwiejsze. Właściwie można zakupić niemal każdy kabel. Wyjątek stanowi oznaczeni RBR. Jeżeli nie znajdziemy na pudełku informacji, ze jest to kabel Reducet Bit Rate, można go kupić i najprawdopodobniej będzie pasował.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.