Policjanci z Wydziału Ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 8 stycznia br. spotkali się z najmłodszymi z lubońskiego przedszkola. To była niecodzienna lekcja bezpiecznego poruszania się po drodze, znajomości znaków drogowych, czy sygnalizacji świetlnej. Mundurowi za pomocą obrazków i przedmiotów profilaktycznych pokazali dzieciom, jak należy postępować na drodze, aby uniknąć zagrożenia. 

Mundurowi pokazali także, jak ważne jest noszenie odblasków i edukowali najmłodszych, aby zawsze pamiętali o tym, by zabrać je ze sobą z domu i przypiąć na odzieży wierzchniej w widocznym miejscu.

Dzieci były żywo zainteresowane wizytą, jak i prezentowanym tematem. Jak się okazało, najmłodsi mogli pochwalić się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa, a to spotkanie było bardzo dobrym podsumowaniem prezentowanych zagadnień.

Na zakończenie policjanci przypomnieli o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii zimowych i wręczyli dzieciom elementy odblaskowe.

Policjanci przypominają, że wczesna edukacja zapoczątkowana już od najmłodszych lat, daje poczucie bezpieczeństwa i świadomość poruszania się po drodze zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Aleksandra Tomczyk/MM

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.