Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

W prowadzonym przez powiat poznański Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Mosinie odbył się konkurs wiedzy pod nazwą „Sławni Polacy”. Była to już jego czwarta edycja. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości bohaterem zmagań był Ignacy Jan Paderewski. Do walki stanęły cztery trzyosobowe zespoły uczniów ze Szkół Specjalnych z województwa wielkopolskiego. Konkurs przebiegał w trzech etapach: test wiedzy o życiu i twórczości Ignacego Paderewskiego, quiz wiedzowy oraz interpretacja jednej z polskich pieśni patriotycznych.

Walka w konkursie była bardzo wyrównana. Zwycięzcą tej edycji została drużyna gospodarzy, drugie miejsce przypadło uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Gnieźnie, trzecie miejsce wywalczyła ekipa z Zespołu Szkół Specjalnych z Szamotuł, a tuż za podium uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Specjalnych w Śremie. Wyróżnienie za pięknie wykonaną pieśń patriotyczną otrzymała drużyna z SOSW w Gnieźnie. Konkurs honorowym patronatem objął starosta poznański Jan Grabkowski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.

Autor: Monika Jankowska, Monika Bajstok


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.