Poznańska konferencja naukowa o Janie Pawle II z udziałem wybitnych gości
W Poznaniu trwa międzynarodowa konferencja naukowa, która przyciąga uwagę nie tylko lokalnych mieszkańców, ale i gości z całego świata. Tematem przewodnim jest Jan Paweł II i jego wpływ na współczesną historię oraz pamięć narodową. To wydarzenie to prawdziwa uczta intelektualna!

Poznań stolicą refleksji nad dziedzictwem Jana Pawła II

W dniach 26-27 marca 2025 roku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu stał się miejscem wyjątkowej międzynarodowej konferencji naukowej. Uczestnicy mają okazję wysłuchać wykładów oraz brać udział w dyskusjach z udziałem wybitnych postaci, takich jak prof. Norman Davies czy Lech Wałęsa. Konferencja gromadzi historyków, teologów oraz filozofów z Polski i zagranicy, którzy wspólnie analizują rolę Jana Pawła II w kształtowaniu współczesnej Europy.

Inspirujące debaty i wydarzenia kulturalne w sercu Poznania

W programie konferencji znalazły się sesje naukowe oraz panele dyskusyjne dotyczące m.in. wpływu papieża na przemiany polityczne w Polsce oraz jego wizji jedności Europy opartej na wartościach chrześcijańskich. Uczestnicy mogą również wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych, takich jak koncert poświęcony pamięci Jana Pawła II oraz premierowe fragmenty filmu dokumentalnego "Wojtyłowie. Drogi do świętości". Dodatkowo, zaplanowano zwiedzanie poznańskiej katedry, miejsca spoczynku Mieszka I i Bolesława Chrobrego, co stanowi ważny kontekst historyczny dla polskiej kultury.

Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia jest Wydział Historii UAM, a partnerami są instytucje kultury Miasta Poznania oraz Muzeum Archeologiczne. To doskonała okazja do zgłębiania wiedzy i wymiany myśli na temat dziedzictwa jednego z najważniejszych Polaków XX wieku.


Źródło: Urząd Miasta Poznania