Po wakacyjnej przerwie wróciły spotkania w ramach Srebrnego Fyrtla - Senioralnego Miejsca Współpracy. Październik to okazja, by popracować nad motywacją i świetnie spędzić czas przy planszówkach.

Srebrny Fyrtel to miejsce, które umożliwia aktywność osób w dojrzałym wieku. W jesiennej edycji projektu na poznańskie seniorki i seniorów czeka sporo nowości - to m.in. spotkania brydżowe, wspólne śpiewanie czy warsztaty teatralne. Tradycyjnie nie zabraknie inspirujących rozmów z osobami, które w twórczy sposób spędzają swój wolny czas na emeryturze. 

Jesienne spotkania w Srebrnym Fyrtlu - podobnie jak wiosną - są organizowane w ramach kilku bloków tematycznych: "Zrozumieć świat", "Jak dobrze i długo żyć na emeryturze", "Głowę ćwicz", "Otwarta przestrzeń oraz "Pasja łączy ludzi". 

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek października i listopada w blokach tematycznych rozpoczynających się o godz. 10.00 i 12.30 w przestrzeni Pracowni Ekonomii Społecznej "ładne rzeczy" przy ul. Św. Marcin 57 w Poznaniu. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 61 842 35 09 (od pon. do pt. w godz. 8.00-16.00).

Harmonogram -  październik:

17 października

  • godz. 10.00-12.00 - Jak dobrze i długo żyć na emeryturze: Bez motywacji ani rusz, czyli jak to zrobić, żeby chciało się chcieć. Prowadzenie: Katarzyna Duńska, Elżbieta Gendera. 

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów poznają sposoby, które pomogą skutecznie motywować się do różnych działań i zmian. Automotywacja rządzi się swoimi prawami - warto je znać.

24 października

  • godz. 10.00-12.00 - Głowę ćwicz: Przedpołudnia z planszówkami. Prowadzenie: Jakub Grypczyński

Planszówki to świetna okazja do ćwiczenia pamięci, ale przede wszystkim to czas ciekawych rozmów i bycia razem. Uczestniczki i uczestnicy spotkania zagrają w nie pod czujnym okiem planszówkowego pasjonata.

Każdy może włączyć się w tworzenie oferty Srebrnego Fyrtla, dzieląc się swoimi pasjami z innymi seniorkami i seniorami. Szczegóły: tel. 61 842 35 09 (od pon. do pt. w godz. 8.00-16.00).

Inicjatorem projektu jest Miejska Rada Seniorów w Poznaniu, a współrealizatorem Centrum Inicjatyw Senioralnych, we współpracy z pracownią Ekonomii Społecznej "ładne rzeczy". Projekt jest finansowany z miejskiego budżetu. 

AW