UM Poznań: Dla komfortu mieszkańców i przechodniów

1 min czytania

Na Łazarzu rozpoczęły się prace przy odbrukowaniu nieużywanych przestrzeni przyulicznych. Wiosną przyszłego roku posadzona zostanie tam zieleń.

Odbrukowania prowadzone są na ulicach: Kasprzaka, Sczanieckiej, Matejki, Chociszewskiego, Potworowskiego, Stablewskiego, Dmowskiego, Niegolewskich, Limanowskiego i Lodowej.

W ten sposób przygotowana zostanie przestrzeń pod nasadzenie zieleni. Pojawi się ona na około 400 metrach kwadratowych powierzchni. Do odbruków zostały wybrane miejsca, z których nie korzystają piesi, rowerzyści, czy kierowcy.

Nowa zieleń wpłynie pozytywnie nie tylko na estetykę okolicy, ale także na komfort życia okolicznych mieszkańców. Zwiększy się retencja wody deszczowej, a w upalne dni powinno być chłodniej.

Urząd Miasta Poznania, poznan.pl/, poznan.pl/mim/info/news/dla-komfortu-mieszkancow-i-przechodniow,212485.html

Autor: krystian