Trwa remont chodnika na ul. Mickiewicza. Piesi mogą już poruszać się po nowej nawierzchni na części ulicy, pomiędzy ul. Dąbrowskiego a ul. Krasińskiego. Środki na remont pochodzą z wpływów ze strefy płatnego parkowania. 

Prace obejmują remont chodnika przy ul. Mickiewicza od ul. Dąbrowskiego do ul. Poznańskiej (po wschodniej stronie ulicy) i od ul. Krasińskiego do ul. Poznańskiej (po stronie zachodniej). Obecnie roboty prowadzone są na tej pierwszej części, do skrzyżowania z ul. Zacisze. 

Po zakończeniu prac piesi będą mogli poruszać się w bardziej komfortowych warunkach:dojść do sklepów, lokali gastronomicznych, a co najważniejsze do szpitala. Poprawi się także estetyka okolicy. Zamiast popękanych płyt główną część drogi dla pieszych stanowić będą szare płytki o wymiarach 20x20 cm. Po bokach ułożone zostaną płytki typu "czapka biskupa", a następnie mniejsza kostka o ciemniejszej barwie. Nowa nawierzchnia nawiązuje do istniejącej na wyremontowanych chodnikach na sąsiednich ulicach.

Prace mają zakończyć się 30 listopada. Ich koszt to niespełna 600 tysięcy złotych. Środki pochodzą z wpływów ze strefy płatnego parkowania.

ZDM