Najbliższy weekend obfitować będzie w wiele atrakcji. Do wyboru są spektakle, koncerty, przedpremierowe seanse filmowe oraz recitale. Taki zakres możliwości zachęca do skorzystania z oferty wydarzeń kulturalnych. Fanom bardziej fizycznych rozrywek przypominamy, że cały czas skorzystać można z oferty lodowisk, basenów czy stoku.

PIĄTEK 14.01

Marzenia starszych pań 

Spektakl "Prezydentki" to opowieść o starszych paniach z różnych sfer społecznych - od lokalnej elegantki przez typową szarą myszkę aż po wielbicielkę osiedlowego monitoringu okiennego - które, jak się okazuje, mają całkiem młode marzenia. Realne, trudne do spełnienia. A co się stanie, gdy puszczą wodze fantazji i pozwolą sobie na nieposkromione myśli? 

Teatr Nowy, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 5

Godz. 18:30 (piątek, sobota, niedziela)

Bilety od 45 zł 

Wejściówki oraz informacje na stronie

Walka o wolność

"Porno" to zarówno tytuł spektaklu, jak i pseudonim jego głównej bohaterki. I nie chodzi tu o wykonywaną pracę w określonej branży, a o wykluczenie ze społeczeństwa. Akcja rozgrywa się w komunistycznym świecie, w którym wszystko jest narzucane przez państwo, a jednostki są przez nie kontrolowane. Czy uda im się wywalczyć wolność?

Teatr Nowy, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 5

Godz. 20:30 (piątek, sobota, niedziela)

Bilety od 35 zł 

Informacje oraz zakup biletów dostępne na stronie

Najgorszy człowiek na świecie 

Przedpremierowy pokaz filmu w reżyserii Joachima Triera opowiada o niespełna 30-letniej kobiecie, która jest pozornie spełniona i wiedzie szczęśliwe życie. Bohaterka wciąż poszukuje jednak swojego przeznaczenia. Czy znajdzie go u młodszego od siebie chłopaka? W roli głównej wystąpi Renate Reinsve - zdobywczyni Złotej Palmy w Cannes w kategorii najlepsza aktorka za rolę w tym właśnie filmie. Premiera odbędzie się 11.03.2022 r. 

CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82; Kino Pałacowe 

Godz. 18:30

Bilety od 17 zł 

Szczegółowy opis filmu oraz bilety na stronie CK Zamek

Muzyka spoza kategorii

Połączenie intensywnego wokalu z minimalistycznym podkładem muzycznym - to cechy charakterystyczne duetu Nata & Evgeny. Ich muzykę nie jest łatwo skategoryzować, tworzą indywidualny i ciekawy styl. Artyści w 2020 roku odebrali nagrodę Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania "Kultura na wynos", a w 2021 roku zostali laureatami konkursu stypendialnego Rady Miasta Poznania.

Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

Godz. 19:00

Bilety 20 zł 

Szczegóły na stronie Teatru.

Miłość do trzech pomarańczy

Przepełniony humorem, inteligentnymi aluzjami politycznymi czy zręczną grą językową spektakl jest opowieścią o następcy tronu, którego dopadła melancholia. W wyniku intryg i magii, książe zakochuje się w pomarańczach i wyrusza w podróż, aby je zdobyć. Jest to słynna włoska satyra weneckiego dramatopisarza Carla Gozziego w reżyserii pawła Aignera.

Teatr Animacji, ul. Święty Marcin 80/82

Godz. 18:00 (piątek), 16:00 (sobota)

Bilety od 32 zł

Dodatkowe informacje oraz bilety na stronie.

Ocalić Ziemię

Będąc od setek tysięcy lat na Ziemi, człowiek uczynił dla niej zarówno mnóstwo dobra, jak i zła - którego więcej? "Obiecana Ziemia Obiecana" to opowieść o gatunku ludzkim, który przekonany o swojej omnipotencji rządzi światem, nie zawsze dbając o innych. Spektakl podnosi także kwestię tego, czy mamy jeszcze czas naprawić krzywdy i oprócz przywilejów zacząć także wykonywać obowiązki wobec planety.

Polski Teatr Tańca, ul. Stanisława Taczaka 8

Godz. 20:00 (piątek, sobota)

Bilety od 35 zł 

Wejściówki dostępne na stronie internetowej. 

Koncert na Dzień Judaizmu  

Kroke to zespół muzyczny działający od 29 lat, którego celem jest szukanie wciąż nowego brzmienia. Jego muzyka oscyluje wokół mnóstwa gatunków. Artyści współpracowali m.in. ze Stevenem Spielbergiem, Peterem Gabrielem, Nigelem Kennedym, Davidem Lynchem, Edytą Geppert czy Anną Marią Jopek. Swoje inspiracje czerpią z muzyki etnicznej z całego świata, wzbogacając ją o indywidualne elementy.

Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 79

Godz. 20:00

Bilety 110 zł 

Więcej informacji oraz bilety dostępne na stronie oraz w klubie. 

SOBOTA 15.01 

Recital w kilku językach 

Alona Szostak to wokalistka musicalowa, znana m.in. z roli Gertrudy w "Hamlecie" w reżyserii Mai Kleczewskiej. Ukończyła Instytut Teatralny w Moskwie. W jej repertuarze znajdują się utwory w języku polskim, rosyjskim, francuskim, romskim, piosenki odesskie (Okudżawy, Biczewskiej, Wysockiego, Pugaczowej, Młynarskiego). Jej program zawiera także kawałki w języku hebrajskim i jidysz. W Piwnicy Pod Sceną Teatru Polskiego zaprezentuje swój wyjątkowy recital.

Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10

Godz. 22:00 

Bilety od 40 zł

Zakup biletów oraz dodatkowe informacje na stronie.  

Golec uOrkiestra kolęduje 

Jedni z najbardziej rozpoznawanych braci bliźniaków w Polsce pojawią się w Poznaniu z koncertem "Kolędowanie z Janem Pawłem II". Duet wykona świąteczno-noworoczne utwory, ulubione pieśni papieża oraz znane wszystkim przeboje. Podczas koncertu wykorzystane zostaną także nowoczesne technologie wizualne. 

Kościół Nawiedzenia NMP,  Bohaterów II Wojny Światowej 88

Godz. 17:30

Bilety 99 zł

Zakup biletów możliwy przez stronę internetową

Urodzinowa zabawa 

Sposobów na świętowanie urodzin jest tyle, ilu ludzi na świecie. Bohaterowie spektaklu dla dzieci "Urodziny prawie wszystkich" też mają na to swoje sposoby. Na celebrację zaproszony jest każdy, wszyscy znajdą coś dla siebie i będą mogli być sobą. W widowisku wykorzystano także nagrania, w których wzięli udział podopieczni Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Zawsze Razem". 

Teatr Animacji, ul. Święty Marcin 80/82

Godz. 11:00, 13:00 (sobota i niedziela)

Bilety od 32 zł 

Szczegóły na stronie

Powrót do jazzu po 10 latach

Piotr Lemańczyk - jeden z najwybitniejszych i najważniejszych polskich basistów jazzowych, powraca po niemal 10-letniej przerwie do basu. Koncert będzie promował jego najnowszą płytę "Boost time". "Zainspirowałem się sześciostrunowym basem. Pozwala mi on w pełniejszy sposób wypowiedzieć się artystycznie. Muzyka zawarta na tym albumie jest uzupełnieniem, poszerzeniem wizji i chęcią poruszania się po odmiennych, jakże ciekawych rejonach muzyki jazzu" - tak o albumie wypowiada się autor. Artysta zaprosił do projektu Marcina Wądołowskiego i Tomasza Łosowskiego. 

Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 79

Godz. 20:00

Bilety od 55 zł 

Wejściówki oraz szczegóły na stronie oraz w klubie. 

Noworoczna Gala

Koncert przeniesie słuchaczy do muzycznego, operowego Wiednia, w którym wybrzmią znane melodie Johanna Straussa i nie tylko. Kompozycje wykonane zostaną przez Woytek Mrozek Chamber Orchestra oraz międzynarodowej klasy solistów sceny operetkowej, operowej i musicalowej. Dodatkowo pojawią się goście specjalni, m.in. Irina Kasjanchuk, Daniel Cebula-Orynicz czy Wioleta Malchar. 

Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Godz. 17:00

Bilety od 70 zł 

Bilety można zakupić przez stronę

NIEDZIELA 16.01

Zmagając się z przeszłością 

William to były żołnierz, który - nie ujawniając swojej tożsamości - podróżuje po Stanach od kasyna do kasyna. Nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej. Aż do momentu, w którym spotyka znajomego z wojska, który zna jego przeszłość i zmusza do podjęcia ryzykownej akcji. "Hazardzista" Paula Schradera premierę będzie miał 21.01.2022 r., a przedpremierowo pokazany zostanie w tę niedzielę. 

CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82; Kino Pałacowe 

Godz. 18:30 

Bilety od 17 zł 

Wejściówki oraz dodatkowe informacje na stronie CK Zamek oraz w kasie kina.

20-lecie jazzowego trio 

RGG, w którego skład wchodzą: Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas), Krzysztof Gradziuk (perkusja), to trio specjalizujące się w jazzie oraz współczesnej muzyce improwizowanej w stylu europejskim. Muzycy nagrali albumy m.in. z Vernerim Pohjolą, Samuelem Blaserem, Trevorem Wattsem czy Evanem Parkerem. Przez 2 lata współpracowali także z Tomaszem Stańką. Koncert odbędzie się z okazji 20-lecia zespołu oraz wydania nowej płyty "Mysterious Monuments On The Moon". 

CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

Godz. 19:00

Wejściówki - 40 zł 

Bilety można zakupić na stronie.

Poezja czytana po raz 70. 

Podczas 70. odsłony Salonu Poezji gościem będzie Krzysztof Wakuliński. Aktor teatralny i filmowy przeczyta teksty Brunona Schulza. O oprawę muzyczna zadba Arkadiusz Kowalski, klarnecista orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. Wydarzenie to odbędzie się w ramach XXV Dnia Judaizmu. 

Teatr Muzyczny w Poznaniu, ul. Niezłomnych 1E

Godz. 12:00

Bilety - 11 zł 

Szczegóły oraz wejściówki dostępne na stronie teatru.

Koncert jazzowy

Katedra Instrumentalistyki i Wokalistyki Jazzowej zaprasza na koncert "Jazz w Akademii". Podczas występu zaprezentują się pedagodzy, studenci oraz zaproszeni goście - tym razem Marek Bałata oraz Dominik Wania. W repertuarze znajdą się nowoczesne opracowania jazzowe oraz kompozycje własne. 

Aula Nova, pl. Stefana Stuligrosza 1

Godz. 17:00

Bilety od 20 zł

Szczegóły oraz bilety dostępne na stronie.

Amadeus po raz pierwszy w tym roku

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus zaprasza na pierwszy w tym roku koncert. Wystąpią m.in. gitarzysta Jakub Kościuszko, wiolonczelistka Karolina Jaroszewska oraz uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej imienia Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Usłyszeć będzie można utwory Armando Guevary Ochoi, Piotra Klimka, Astora Piazzolli oraz Igora Strawińskiego. Orkiestrze będzie dyrygować Agnieszka Duczmal.

Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Godz. 18:00

Bilety od 40 zł 

Wejściówki dostępne na stronie.

PD