Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Czym różni się smutek od depresji? Jak zareagować, gdy z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego? Jak rozpoznać zachowania autodestrukcyjne? Odpowiedzi na te wszystkie pytania można będzie znaleźć podczas warsztatów online dla rodziców "W trosce o nasze dzieci" pt. Oblicza depresji - potrzeby i możliwości. 

Warsztaty "W trosce o nasze dzieci. Oblicza depresji - potrzeby i możliwości", odbędą się 29 września O G. 17.30, w formule online, na stronie: www.rodziceidepresjadzieci.ptqv.pl/. Wydarzenie objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Poznania. Podczas niemal dwuipółgodzinnego webinaru rodzice dowiedzą się, jak pomóc dzieciom z depresją.

- Wyniki badań  prowadzonych w populacji rozwojowej pokazują, że pandemia COVID-19 przyczyniła się do wystąpienia depresji u dzieci i młodzieży lub znacznie nasiliła wcześniejsze dolegliwości - podkreśla prof. Agnieszka Słopień, kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. - Czym różni się smutek od depresji? Jakie czynniki sprzyjają rozwojowi depresji? Jak reagować na objawy pogarszającego się nastroju? W jakich sytuacjach mówimy o zagrożeniu dla zdrowia i życia danej osoby? Jak wtedy postępujemy? Czy w każdej sytuacji niezbędna jest farmakoterapia? Na te i szereg innych pytań chcemy odpowiedzieć podczas organizowanych warsztatów. 

Podczas spotkania online swoją wiedzą podzielą się specjalistki. Prof. Agnieszka Słopień przybliży objawy depresji i opowie o zaburzeniach współwystępujących z tą chorobą. Dr n. med. Marta Tyszkiewicz-Nwafor wyjaśni, czym są zachowania autodestrukcyjne i na czym polega ich farmakoterapia. Mgr Paula Czosnowska podejmie tematykę psychoterapii i wytłumaczy, na czym polega integracja podejść w zależności od potrzeb dziecka i rodziny, a mgr Joanna Michalak wyjaśni, co kryje się pod hasłem "opieka środowiskowa". Po spotkaniu jego uczestnicy i uczestniczki będą mogli zadać pytania ekspertkom.

Aby zarejestrować się na spotkanie, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://rodziceidepresjadzieci.ptqv.pl/

Wydarzenie organizują: Polish Travel Quo Vadis i Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Vis-a-Vis.

AW