Rezerwaty, jeziora i nadrzecza – mieszkania w Poznaniu z wiejską sielanką w pakiecie

Chcesz zamieszkać w nowoczesnym mieszkaniu w Poznaniu, a za sąsiada mieć zieleń? Czy to w ogóle możliwe? Oferta mieszkaniowa województwa wielkopolskiego jest bardzo zróżnicowana. Dlatego warto wiedzieć, gdzie powstają nowe inwestycje realizowane przez deweloperów. Sprawdzimy, w których dzielnicach szukać lokali blisko terenów zielonych, doskonałych także do rekreacji.

Sąsiedztwo zieleńców i parków miejskich w okolicy miejsca zamieszkania jest bardzo ważne aż dla 84 proc. Polaków[1] – wynika z badań Ministerstwa Klimatu. Z tego samego raportu dowiadujemy się także, że 90 proc. respondentów odwiedza te tereny przynajmniej dwa razy w miesiącu. Wśród oczekiwań, jakie powinny one spełniać, najczęściej padały odpowiedzi:

  • rekreacja i sport (38 proc.),
  • odpoczynek i relaks (37 proc.),
  • estetyka i czystość (22 proc.),
  • alejki do spacerowania (16 proc.),
  • świeże powietrze (15 proc.).

Poznań to zielone miasto?

W miejskich aglomeracjach parki są zielonymi płucami, które nie tylko cieszą oczy mieszkańców, ale także ograniczają powstawanie wielu zanieczyszczeń, w tym smogu. Spacer z psem, zabawa z dziećmi na placu zabaw czy poranny jogging poprawiają samopoczucie i dodają energii na cały dzień. W 2019 r. stolica Wielkopolski oferowała swoim mieszkańcom aż 1962 hektarów powierzchni parków spacerowo-wypoczynkowych, zieleńców, zieleni ulicznej i osiedlowej[2]. W raporcie przygotowanym przez Urząd Miasta Poznania czytamy także, że w granicach metropolii znajdowało się ponad 4 tys. hektarów obszarów leśnych. Największą popularnością wśród fanów sportów amatorskich cieszą się takie miejsca jak: Park Cytadela, Jezioro Maltańskie czy tereny nad Wartą. Na takie potrzeby odpowiadają także deweloperzy, szukając nowych gruntów pod inwestycje w sąsiedztwie zieleni, aby zaoferować atrakcyjne mieszkania na sprzedaż. Poznań ma kilka dzielnic, w których natura jest „na wyciągnięcie ręki”. Należą do nich, chociażby, Rataje czy Naramowice.

Deweloperzy proponują nowe nieruchomości. Poznań bogaty w oferty

W ostatnim roku bliskość terenów rekreacyjnych bardzo zyskała na znaczeniu przy wyborze nowego miejsca do zamieszkania. Nowe inwestycje powstają nie tylko blisko Śródmieścia, ale także w miejscach, gdzie panuje sielski klimat, pomimo położenia w granicach miasta.  

– Nasi klienci są bardzo zainteresowani mieszkaniami blisko zielonych terenów. Lokalizacja to jeden z ważniejszych czynników warunkujących wybór mieszkania w tej, a nie innej dzielnicy. W Poznaniu nasze inwestycje są realizowane w miejscach doskonałych do rekreacji i odpoczynku na świeżym powietrzu. Jezioro Maltańskie, Rezerwat przyrody Żurawiniec czy nadrzecza Warty to doskonali i cenieni „sąsiedzi” naszych osiedli – wyjaśnia Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Murapol SA.

Poznaniacy mogą wybierać swoje wymarzone M z oferty dewelopera, aż w trzech projektach mieszkaniowych powstających przy ul. W. Dymka, ul. Wagrowskiej i ul. Sielawy. Kawalerka czy mieszkanie 2-pokojowe zakupione w tych okolicach daje możliwość codziennego kontaktu z naturą, bez konieczności wyjazdu za miasto. 

Bezpieczny zakup własnego M

Jak szukać mieszkania na sprzedaż w Poznaniu? Bezpośrednio od dewelopera – to jedna z możliwości, którą warto rozważyć, przeglądając propozycje z rynku pierwotnego. Oszczędność czasu i nerwów związanych z załatwieniem wielu formalności, długoletnie doświadczenie inwestora czy możliwość skorzystania z doradztwa kredytowego są zaletami tego rozwiązania. Sprawdzenie ofert w portalach ogłoszeniowych czy wizyta w biurze sprzedaży pozwalają rozwiać wiele wątpliwości, które pojawiają się już na początku poszukiwań własnych „czterech kątów”.

 

[1] https://www.gov.pl/web/klimat/zazielenienie-przestrzeni-lokalnej--wyniki-badania-swiadomosci-i-zachowan-ekologicznych-mieszkancow-polski

[2] https://badam.poznan.pl/2020-06-zielen-w-poznaniu-w-2019-r/