Nie od dziś wiadomo, że narożniki cieszą się coraz to większą popularnością w polskich salonach. Najlepiej sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również jest bardzo funkcjonalny ze względu na zajmowanie mniejszej ilości miejsca niż sofa i dwa fotele. Dodatkowo funkcja spania może zapewnić przenocowanie niespodziewanego gościa. Są one zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości obicia, jednak warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaki model faktycznie potrzebujemy. Tego dowiecie się poniżej!

 W jakim kształcie narożnik wybrać

Lewostronny czy prawostronny?

Jest to podstawowa kwestia, nad którą powinniśmy się pochylić przy zakupie narożnika. Ma to bardzo istotne znaczenie ze względu na to, nie często możemy spotkać się z modelami obustronnymi. Taką funkcję zazwyczaj posiadają narożniki modułowe, które możemy dowolnie modyfikować. Dobrym sposobem na sprawdzenie stronności narożnika jest spojrzenie na niego, jak na kształt litery. Jeżeli będzie nam przypominać literę L, to jest to narożnik lewostronny. Jeśli jednak zobaczymy niepełną literę P, jest to model prawostronny. Drugim również skutecznym sposobem jest ustawienie się przed meble i sprawdzenie, z której strony znajduje się krótszy bok. Jeżeli pomylimy się przy wyborze możemy być pewni, że aranżacja takiego pomieszczenia będzie znacznie utrudniona.

W jakim kształcie narożnik wybrać?

Jest to kolejny istotny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Najczęściej ludzie decydują się na zakup narożnika w kształcie litery L, jednak na rynku znajdują się również większe modele w kształcie litery U. Jeśli dysponujemy mniejszym salonem lepszy wyborem będzie mebel w kształcie L. Umieszczony w kącie pomieszczenia zyskamy naprawdę sporo wolnej przestrzeni. Jeżeli jednak posiadamy dość sporą powierzchnię w naszym pokoju dziennym możemy zdecydować się na inny wariant narożnika. Świetnie sprawdzi się tutaj mebel w kształcie litery U. Jest to idealne rozwiązanie na rodzinne spotkania czy organizowanie imprez. Dodatkowo taki narożnik oddziela dwie strefy w pokoju, przez co możemy rozdzielić strefy między miejscem do jedzenia, a miejscem do relaksu.

Rozmiar narożnika

Rozmiar narożnika jest również bardzo ważny przy zakupie tego mebla. Wystarczy parę centymetrów i możemy już nie zmieścić go do naszego salonu. Warto więc upewnić się, że w zaplanowanym miejscu nie będzie nam przeszkadzać żadna listwa czy gniazdko. Wysokość oparcia oraz szerokość siedziska również ma znaczenie. Osoby wyższe będą potrzebować innych wymiarów. Warto więc uwzględnić potrzeby wszystkich domowników. Polecamy zajrzeć na https://www.meblelargo.pl/duzy-naroznik,tag.html

Funkcja spania

Wygodne meble wypoczynkowe w salonie powinny również posiadać funkcję spania. Dlaczego? Zyskujemy dzięki temu dodatkowe miejsce do przenocowania naszych gości. Taka funkcja może się sprawdzić również podczas poobiednich drzemek. W mniejszych mieszkaniach również warto się nad tym zastanowić, ponieważ dzięki temu możemy zrezygnować z łóżka. Tym samym zaoszczędzimy naprawdę sporo miejsca. Obecnie producenci dołączają do takich narożników naprawdę wygodne materace, które gwarantują komfortowy wypoczynek.

Styl narożnika

Przy zakupie warto się zastanowić czy nasz narożnik faktycznie będzie pasował do naszego pomieszczenia. Musimy więc wziąć pod uwagę styl salonu. Obecnie na rynku znaleźć możemy naprawdę różnorodne modele, więc z pewnością znajdziecie coś, co będzie pasowało do aranżacji waszego wnętrza.