Rokietnica po raz kolejny zaprosiła Wielkopolan na rumpuć. Wprawdzie aura w sobotę była dość kapryśna, ale w żaden sposób nie odstraszyła ona miłośników dobrej zabawy i jedynej w swoim rodzaju zupy, bo tych na Placu przy Trakcie Napoleońskim zjawiło się bardzo dużo. – Ja sam również bardzo chętnie i regularnie tutaj przyjeżdżam. Tym bardziej, że impreza, tak jak i sama Rokietnica, z roku na rok się rozwija i jest coraz atrakcyjniejsza – mówił starosta poznański Jan Grabkowski, który podkreślał również wyjątkowy charakter rumpuciowej zabawy.

Jej głównym bohaterem była jak zwykle zupa, którą wszyscy chętnie skosztowali. Na cześć rumpucia wykonano nawet specjalną piosenkę. Swoje święto miała również Rokietnicka Orkiestra Dęta, która właśnie obchodzi swoje 10-lecie. Atrakcji tego dnia było zresztą całe mnóstwo. Jedną nich był zespół Feel, który zagrał na zakończenie pikniku. Zanim jednak muzycy weszli na scenę można było wziąć udział w licznych konkursach, zabawach i animacjach. Nowością był m.in. turniej o miano siłacza gminy Rokietnica, w którym zawodnicy musieli pokonać spacer farmera czy też jak najszybciej przetoczyć oponę.

Nie zabrakło także tradycyjnych sołeckich potyczek, w którym tym razem wygrali przedstawiciele Mrowina-Cerekwicy. Na podium w tej rywalizacji uplasowali się jeszcze reprezentanci Kiekrza-Pawłowic oraz Soboty-Bytkowa. W trakcie imprezy była też możliwość aktywnego zapoznania się z historią motoryzacji czy też podziwiania licznych pokazów. Jak zwykle wielkim powodzeniem cieszyły się liczne stoiska gastronomiczne. Było też wesołe miasteczko i mnóstwo, mnóstwo innych atrakcji…

Zdjęcia: Weronika Gospodarek, Natalia Siejek