Młodzi bilardziści z Akademii Bilardowej w Rokietnicy już drugi raz w tym sezonie skrzyżowali kije w ramach rozgrywek Junior-Cup. – Tak jak w pierwszym turnieju, uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Zaawansowaną, grająca w odmianę 9-bil oraz początkującą, rywalizującą w 8-bil – mówi Radosław Babica, szef Akademii. W finale tej pierwszej grupy spotkali się Julia Babica i Mateusz Cholewiński.

– Po bardzo zaciętym pojedynku, 2:1 wygrała Julia. Na trzecim stopniu podium uplasowali się Julia Tarka i Maksymilian Patan, a na piątej pozycji zakończył zawody Oliwier Ziętkiewicz, triumfator pierwszego turnieju grupy początkującej. Podobnie zresztą jak zwycięzca pierwszego turnieju i faworyt całej imprezy, czyli Dominik Pflaum. Obok nich na piątej pozycji sklasyfikowany został także Patryk Łozowicki – dodaje.

W grupie początkującej triumfował Antoni Szymański, debiutujący w tegorocznych rozgrywkach. Drugie miejsce zajął Kajetan Zawodny, a trzecie miejsce zajęli Piotr Mosiniak i Wiktor Kaczmarek. Tuż za podium uplasowali się Anna Kolecka i Jakub Grajewski. Pierwsza czwórka każdej kategorii otrzymała dyplomy i statuetki, a zwycięzcy dodatkowo kije bilardowe.

Przypomnijmy, iż Junior-Cup, to cykl turniejów bilardowych przeznaczonych dla wszystkich dzieci, które chcą w formie zabawy zetknąć się z bilardem i mieć możliwość wygrania atrakcyjnych nagród. Jego organizatorami są Gmina Rokietnica i Stowarzyszenie Wielkopolska Akademia Bilardowa z Radosławem Babicą na czele. Tak jak i przed rokiem do całej zabawy przyłączyło się Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody. Kolejne zawody odbędą się w ramach największej imprezy bilardowej w Polsce, czyli „Quay Wakacje z Bilardem – Rokietnica 2019” zaplanowanej na 17-25 sierpnia.