W Pałacu Jankowicach odbył się koncert z cyklu „Podpoznańskie dwory i pałace ożywione muzyką”. Słuchaczom zaprezentowały się Chór Cantanti oraz Orkiestra Kameralna „Poznańskie smyczki”. – Każdy nasz koncert jest wyjątkowy, ponieważ staramy się dostosować repertuar do miejsca, w którym gramy. Do historii obiektu i epoki, w której powstał. Czasami nie jest to łatwe, ale w ten sposób, chcemy przypomnieć o dziedzictwie kulturowym danego miejsca. Nie inaczej było w Jankowicach – mówi Marek Różański, prezes Stowarzyszenia Gloria in Musica, organizatora imprezy.

Dzięki temu goście zgromadzeni w pałacu mogli wysłuchać utworów zarówno renesansowych, barokowych, klasycznych jak i też romantycznych. – Nawiązaliśmy także do współczesności. Artyści zaprezentowali odpowiednio opracowane tematy filmowe z takich obrazów jak „Pożegnanie z Afryką”, „Piraci z Karaibów” czy nawet piosenkę „Nim wstanie dzień” skomponowaną przez Krzysztofa Komedę – dodaje prezes. Koncert w Pałacu w Jankowicach był już dziewiątym z cyklu „Podpoznańskie dwory i pałace ożywione muzyką”, wspieranego przez powiat poznański. Wcześniejsze odbyły się w poprzednich latach.

Fot. Tomasz Skupio


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.