Wyjazdy zagraniczne wiążą się z koniecznością zadbania o kilka rzeczy. Musisz nie tylko dowiedzieć się jak najwięcej o miejscu docelowym, do którego się wybierasz i spakować bagaż, ale również zadbać o odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne za granicą, dzięki któremu zapewnisz sobie bezpieczeństwo w trakcie wakacji czy wyjazdu służbowego, a w przypadku nieszczęśliwych wypadków, otrzymasz odszkodowanie. Abyś mógł dowiedzieć się jak najwięcej o polisach, przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze pytania i odpowiedzi, które rozjaśnią Ci obraz i pozwolą wybrać odpowiednie ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą. Zapraszamy!

Pytanie: Kogo dotyczy ubezpieczenie zdrowotne za granicą?

Odpowiedź: Ubezpieczenie zdrowotne za granicą to opcja dla każdego, kto udaje się do innego kraju i pragnie z jednej strony zapewnić sobie możliwość bezpłatnego pokrycia kosztów leczenia w miejscu docelowym, jak również mieć pewność uzyskania ewentualne odszkodowania, wynikającego z rozmaitych wypadków. Nie jest ono obowiązkowe, jednak jak najbardziej wskazane – przede wszystkim ze względu na poczucie bezpieczeństwa oraz brak potencjalnych kosztów, na które możesz się narazić, gdy nie skorzystasz z odpowiedniej polisy.

Ubezpieczenie na wyjazd należy wykupić nie tylko dla siebie, ale również osób, które razem z Tobą biorą udział w podróży – pamiętaj o tym podczas zamawiania odpowiedniej polisy!

Pytanie: W jaki sposób mogę wykupić ubezpieczenie za granicę?

Odpowiedź: W dobie Internetu, zdecydowana większość firm, oferuje ubezpieczenie zdrowotne za granicą na swoich stronach internetowych, np. https://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-wyjazdow-za-granice. Wystarczy więc wejść na stronę, wypełnić odpowiedni formularz i wybrać interesujące Cię rozwiązanie, co zajmuje bardzo niewiele czasu i nie stanowić będzie dla Ciebie żadnego problemu.

Pytanie: Co składa się na podstawowe ubezpieczenie zagraniczne?

Odpowiedź: Składka podstawowa, której koszt wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt złotych, obejmuje najważniejsze kwestie, o które chciałbyś zadbać podczas wakacji i chroni Cię przed skutkami nieszczęśliwych sytuacji. Po pierwsze – w jego zakres wchodzi ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą, dzięki czemu nie będziesz musiał ponosić kosztów związanych z opieką lekarską, np. w przypadku choroby czy wypadku. Poza tym ubezpieczenie na wyjazd za granicę obejmuje OC, NNW (nieszczęśliwe wypadki), ubezpieczenie bagażu, amatorskie sporty ekstremalne, a nawet opóźnienie lotu. Możesz również korzystać z pomocy asystenta, który pomoże Ci znaleźć lekarza albo tłumacza.

Pytanie: Jakie dodatkowe usługi może zawierać polisa?

Odpowiedź: Decydując się na droższy wariant, masz możliwość dodatkowego ubezpieczenia się – np. gdy wyjeżdżasz do pracy (umysłowej lub fizycznej), chcesz uprawiać profesjonalnie sporty ekstremalne albo pragniesz zabezpieczyć się przed ewentualnymi kosztami leczenia choroby przewlekłej. Pamiętaj, że nie musisz dodatkowo ubezpieczać się na wypadek ataków terrorystycznych – te wchodzą w skład polisy podstawowej!

Pytanie: Jak wygląda pomoc albo pokrycie kosztów w nagłych sytuacjach?

Odpowiedź: W przypadku nieszczęśliwych, nagłych wypadków, które obejmuje Twoje ubezpieczenie zdrowotne za granicą, wystarczy skontaktować się z Centrum Assistance, które powinno być do Twojej dyspozycji przez 24 h/dobę. Specjalista pokieruje Cię, podpowie co zrobić i zorganizuje ewentualną pomoc, co jest niezwykle wygodne i pomocne w każdej sytuacji.

Pytanie: Czy ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę obejmuje choroby tropikalne?

Odpowiedź: Oczywiście – pokrywane są wtedy koszty leczenia, ale wyłącznie, gdy ubezpieczony poddał się obowiązkowym szczepieniom. Co więcej – ubezpieczenie obejmuje również nurkowanie, jednak do określonej głębokości (np. 18 m) i wyłącznie nurkowanie amatorskie.

Pytanie: Do kogo zgłosić się w przypadku innych pytań?

Odpowiedź: Ubezpieczyciel, u którego zamierzasz wykupić polisę, jest do Twojej dyspozycji, dlatego też możesz skontaktować się z nim w każdej chwili i rozwiać swoje wątpliwości.

ubezpieczenie zdrowotne za granicą