31. Memoriał Romana Ręgorowicza “Ślężański Mnich” zainaugurował sezon kolarski w Polsce. Zmagania toczyły się na 18-kilometrowej rundzie w okolicach Sobótki. Wyścig juniorów liczył 72 kilometry, juniorów młodszych – 54 kilometry, a juniorki młodsze, młodzicy i młodziczki rywalizowali na dystansie 18 kilometrów. Elita mężczyzn i orlicy do pokonania mieli 126 kilometrów. I właśnie ten ostatni wyścig był wydarzeniem dnia. Po trzecie zwycięstwo z rzędu w Ślężańskim Mnichu sięgnął Paweł Franczak z CCC Sprandii Polkowice, a świetny występ zanotował Dawid Burczak z Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne, który zajął czwarte miejsce wśród orlików.

W rywalizacji juniorów młodszych 36. lokatę zajął Bartłomiej Kwiatkowski z KK Tarnovia. Chwile później na trasę ruszyli juniorzy, wśród których dobrze poradził sobie Kajetan Sztuba, który linię mety minął na bardo dobrym, ósmym miejscu. Jakub Jackowski był 53., a Jakub Śmieszek 76. W zmaganiach młodzików na 9. pozycji uplasował się Kevin Kabaciński, któremu do zwycięzcy zabrakło zaledwie 6 sekund. Jan Kaczmarek zajął 31. miejsce, Hubert Budziewski był 42., a zaraz za nim finiszował Krzysztof Walczak. Już w najbliższy weekend zawodników KK Tarnovia czeka kolejne wyzwanie. Siedmiu reprezentantów klubu z Tarnowa Podgórnego wystartuje w 33. Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim “Szlakiem bursztynowym – Hellena Tour 2018”, który zostanie rozegrany w południowo – wschodniej Wielkopolsce i na terenie województwa łódzkiego.