W Objezierzu rozegrano mistrzostwa Wielkopolski kadetek i kadetów w tenisie stołowym. Impreza stanowiła ostatnią kwalifikację do mistrzostw Polski, które w dniach 3-6 maja odbędą się w Luboniu. W tych zawodach, po raz kolejny w tym sezonie, wspaniale wypadli reprezentanci LKTS Luveny Luboń. – Mistrzostwa trwały blisko sześć godzin i były bardzo wymagające zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Duże znaczenie miało utrzymanie odpowiedniej koncentracji podczas całej imprezy. Najlepiej z naszych zawodniczek wypadła Zuzanna Sułek, która została wicemistrzynią Wielkopolski. Brązowy medal zdobyła Natalia Piechota, a na czwartym miejscu uplasowała się Weronika Dombka. Tym samym Natalia wywalczyła awans na mistrzostwa Polski kadetek. Zuza i Weronika ten awans uzyskały już wcześniej – opisuje trener Piotr Ciszak. Dziewczyny kapitalnie wypadły również w rywalizacji drużynowej, którą pewnie wygrały. – One rzecz jasna także wystąpią na mistrzostwach kraju – dodaje szkoleniowiec.

W turnieju indywidualnym kadetów najlepsze, trzynaste miejsce zajął Mikołaj Zrol. Amadeusz Podbylski był 17, a Ignacy Bogajewski – 25. – Wszyscy nasi kadeci będą startowali w mistrzostwach Wielkopolski także za rok. Widać ogromne postępy, jakie ci zawodnicy poczynili. Dowodem tego był bardzo dobry występ w turnieju drużynowym, gdzie przegrali 2:3 z późniejszymi srebrnymi medalistami ze Śmigla – mówi trener Piotr Ciszak. – Trzy medale wywalczone w Objezierzu, to efekt pracy zawodników, trenerów, rodziców i wszystkich sympatyków tenisa stołowego w Luboniu. Teraz ważne jest, aby myśleć co dalej? Co należy zrobić, aby rozwijać klub i jak zapewnić przyszłość utalentowanej grupie młodych tenisistów? Mam nadzieję, że tenis stołowy stanie się wizytówką naszego miasta – dodaje szkoleniowiec.

Tenisistki z Lubonia doskonale wystartowały również w rozgrywkach II ligi kobiet. – W grupie wielkopolskiej uczestniczy sześć zespołów w tym LKTS Luvena. Nasze dziewczyny pewnie wygrały dwa pierwsze mecze. Najpierw 10:0 w Trzemesznie z miejscowym TTS, a następnie 9:1 w Poznaniu z AZS. Kolejny spotkanie odbędzie się 21 kwietnia w Śmiglu z Polonią. 12 maja w Luboniu LKTS gościć będzie MKS TS Warta Oborniki i UKS Nałęcz Ostroróg. Najlepszy zespół grupy rywalizować będzie w barażach o awans do I ligi centralnej. Liczymy, że to my będziemy tym zespołem – mówi trener Piotr Ciszak. Powody do radości mają także tenisiści stołowi z Lubonia. Występująca w III lidze drużyna LKTS Luvena pokonała bowiem na wyjeździe 8:2 UKS Daniszyn i 8:2 Piast Ostrzeszów. – Tym samym nasi zawodnicy już teraz zapewnili sobie awans do II ligi. Oznacza to szybki powrót do tej klasy rozgrywkowej. Ostatnie dwa mecze odbędą się w Luboniu 21 kwietnia. Przyjadą do nas wtedy Polonia Śmigiel i Górnik Kłodawa – kończy szkoleniowiec LKTS.