Ze zmiennym szczęściem grały drużyny z powiatu poznańskiego w 23. kolejce wielkopolskiej grypy północnej. Najbardziej ciekawy był mecz w Tarnowie Podgórnym, gdzie przyjechał wicelider z Międzychodu. Podopieczni grającego trenera Zbigniewa Zakrzewskiego prowadzili w tym spotkaniu już 2:0 i wydawało się, że kontrolują wydarzenia na boisku. Warta zaraz po przerwie, i to w zaledwie cztery minuty, zdołała jednak odrobić straty. Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej z doliczonych minut, kiedy to Gerard Pińczyk strzelił gola i dzięki temu goście wygrali 3:2.

Warta Międzychód wygrała w Tarnowie Podgórnym (fot. Warta Międzychód facebook)

Emocjonujące były również derby powiatu w Kórniku, gdzie Kotwica pokonała 1:0 Unię Swarzędz. – Gospodarze okazali się dla nas zbyt trudnym rywalem – czytamy na stronie Unii, która rozpoczynała rundę wiosenną jako wicelider, a w tej chwili zajmuje dopiero piąte miejsce w tabeli. Zaraz za nią jest właśnie Kotwica. W górnej połówce tabeli, na ósmym miejscu, ostatnim gwarantującym utrzymanie, jest Grom Plewiska, który w tej serii spotkań przegrał 2:3 w Trzciance. I w tym przypadku o porażce drużyny z powiatu poznańskiego zadecydowały ostatnie sekundy, bo Lubuszanin ostatniego gola zdobył już w doliczonym czasie.

Zremisował natomiast GKS Dopiewo, który grał na wyjeździe z Iskrą Szydłowo. Dużo bardziej wymagającego przeciwnika miał Huragan. Piłkarze z Pobiedzisk pojechali bowiem do jaskini lwa, czy do Gniezna. W meczu z liderem niespodzianki nie było, bo ekipa z pierwszej stolicy Polski wygrała 2:0. – Tym samym odnieśliśmy 21. zwycięstwo w tej edycji rozgrywek. W tym momencie brakuje nam już tylko siedmiu punktów do zapewniania sobie pierwszej pozycji w IV-ligowej tabeli i udziału w barażach o awans do III ligi – czytamy na stronie Mieszka, który w środę zagra w finale Pucharu Polski strefy poznańskiej z Polonią Środa.

Mieszko pokonał zespół z Pobiedzisk 2:0 (fot. Sport Gniezno)