W piątek zainaugurowano Betlejem Poznańskie. Wydarzenie odbędzie się na pl. Wolności i Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na mieszkańców i gości odwiedzających stolicę Wielkopolski czekają aż dwa młyńskie koła, lodowisko, stoiska ze smakołykami z całego świata i liczne wydarzenia kulturalne.

Jarmark na pl. Wolności oficjalnie otworzył Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

- Powoli wkraczamy w ten najpiękniejszy, poprzedzający Boże Narodzenie, okres. Mam nadzieję, że jarmark świąteczny w sercu miasta będzie miejscem, gdzie wszystkim towarzyszyć będzie radość i każdy miło spędzi czas w gronie najbliższych. Betlejem Poznańskie 2023 uznaję za otwarte! - powiedział zastępca prezydenta Poznania.

Wydarzenie uświetnił mapping na budynku Arkadii i wizyta świętego Mikołaja z elfami. 

Obecna edycja Betlejem Poznańskiego jest najdłuższa w historii imprezy. Jarmark na pl. Wolności potrwa od 17 listopada do 7 stycznia - to ponad 50 dni. W sobotę, 18 listopada dołączą Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie świąteczny kiermasz zakończy się 22 grudnia. 

Jak co roku organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie poznan.pl, a także stronach jarmarków: betlejempoznanskie.pl i jarmark.poznan.pl. W ramach Betlejem odbędzie się także znana i lubiana przez poznaniaków impreza - POZnań Ice Festival. Tym razem rzeźbiarze z całego świata zmierzą się na ul. Święty Marcin. 

Tradycyjnie jarmarki łączy świąteczna bimba, czyli specjalna linia tramwajowa nr 24. Ponownie ulice i place miasta udekorują świąteczne iluminacje. Ich instalacja właśnie trwa. Światełka będą zdobić stolicę Wielkopolski do 2 lutego. 


JZ