Na poznanianki i poznaniaków w pierwszy czerwcowy weekend czeka wiele wydarzeń. Z okazji Dnia Dziecka w całym mieście nie zabraknie atrakcji dla tych dużych i małych. Na placu Kolegiackim rozbrzmią ukulele, a na Cytadeli odbędzie się kolejna edycja "Poznań w formie". Nie zabraknie także spektakli teatralnych i koncertów.

PIĄTEK 02.06

Cały Poznań Ukulele

To największy bezpłatny festiwal ukulele w Europie. Od 2 do 4 czerwca hawajskie instrumenty opanują cały Poznań. Podczas trzech dni wydarzenia na jego uczestników czekają warsztaty i koncerty. 

Plac Kolegiacki/ Klub Muchos/ Stare Miasto

Wstęp wolny

Więcej informacji oraz program dostępny jest na stronie organizatora

Wieczór Ambientów

Cykl "Wieczór ambientów" to szansa na niesamowite spotkanie z muzyką elektroniczną. W piątkowy wieczór na scenie zaprezentuje się artysta oraz producent tego gatunku - SDS. To autor charakteryzujący się wyjątkowym gustem i pięknem ambientowych opowieści.

Farby, ul. Różana 10

Godz. 20:00

Bilety: 10 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Noc z mocnymi dźwiękami

W klimatycznym klubie powstałym w starym schronie zagoszczą przedstawiciele okołometalowych brzmień. Wsytąpią: Moloch Letalis, Morrath, Scumeater, Leprozorium. To zespoły, które od lat prezentują metalową muzykę zbliżoną do klasycznych brzmień takich zespołów jak Morbid Angel, Deicide, Suffocation czy Incantation.

Schron, ul. Kościuszki 68

Godz. 19:00

Bilety: 50 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Dzisiaj wyjeżdżam

Spektakl poświęcony człowiekowi nowoczesnemu, który większość energii zużywa na pracę. Potrzebuje on mocnego i zdrowego pokarmu, nowych, ostrych, syntetycznych wrażeń. Sztuka realizowana jest na podstawie utworów Brunona Jasieńskiego: "Nogi Izoldy Morgan" oraz "Pieśń o głodzie".

Teatr U Przyjaciół

Godz. 19:00 (piątek i sobota)

Bilety: 30 zł (rezerwacja telefoniczna lub mailowa)

Więcej informacji na stronie teatru

Opera o stawonogach

Spektakl "Bleee" daje do myślenia tym, którzy twierdzą, że w operze musi być przede wszystkim pięknie. Zgrana grupa realizatorów i barwna banda owadzich śpiewaków udowadniają, że może być też mądrze i wzruszająco. Spektakl opowiada historię stawonogów, wyrzutków zamkniętych na oddalonej od centrum miasta pętli autobusowej.

Aula Artis, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

Godz. 11:00 i 18:00 (piątek i sobota)

Bilety: 50 zł

Więcej informacji oraz bilety na stronie

Polsko-pakistańskie granie

Wrocław i Lahore są oddalone od siebie o niemal 7000 kilometrów. Mimo tak ogromnej odległości, która dzieli muzyków z EABS i Jaubi, te dwa zespoły znajdują zadziwiająco dużo punktów wspólnych. Jest to zarówno mocne przywiązanie do lokalności, jak i szacunek do tradycji, skłonności do wplatania elementów hip-hopu oraz fundament w postaci umiłowania do improwizacji. Ten koncert to uczta dla wszystkich miłośników jazzu.

Blue Note, ul. Kościuszki 79

Godz. 20:00

Bilety: 119 zł

Więcej informacji na stronie

Wernisaż wystawy "Kuropaty. Portret."

Cykl prac Aliaksandra Danilkina opowiada historię morderstwa ponad stu przedstawicieli białoruskiej inteligencji, ale również obywateli innych republik byłego Związku Radzieckiego. Obecnie rząd białoruski milczy na temat tych stalinowskich zbrodni, a masowe groby poległych są ignorowane przez organy państwowe.

Barak Kultury, Al. Marcinkowskiego 21

Godz. 19:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Premiera spektaklu "Intermezzo"

"Intermezzo" to spektakl o teatrze jako przestrzeni, miejscu, ludziach i formie artystycznej. To właśnie ona tworzy idealną iluzję dla publiczności. Tym razem kulisy teatru będą równie ważne jak sama akcja sceniczna. Przygotowania do występu będą jego częścią.

CK Zamek Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82

Godz. 19:00

Bilety: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy

Więcej informacji na stronie CK Zamek

Berek 2 - czyli upiór w moherze

Kultowy "Berek" powraca, a wraz z nim ulubieni bohaterowie: Anna i Paweł, czyli para sąsiadów, których kiedyś połączyła nienawiść. Dziś, kiedy oboje odłożyli na bok swoje uprzedzenia, wzajemna niechęć zamieniła się w sympatię. Na teatralnych deskach wystąpią m.in. Daniel Olbrychski czy Ewa Kasprzyk.

Kino Teatr Wojart Sala Duża, ul. Ratajczaka 18

Godz. 18:00 i 21:00

Bilety: 140 zł

Więcej informacji na stronie teatru

Przygody Koziołka Matołka i Małpki Fiki Miki

Takiego spektaklu widownia jeszcze nie widziała. Zabawy animacyjne, anegdoty z podróży, wesołe rymowane dialogi, wartka akcja i piosenki. Aktorzy wyruszą w najdalsze zakamarki wyobraźni Kornela Makuszyńskiego w unikalnym widowisku teatralnym, która tworzy polską klasykę literatury dziecięcej. Z pewnością ta przygoda pozostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci.

Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8

Godz. 18:00

Bilety: 50 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Festyn Rodzinny

Koncert najpiękniejszych włoskich przebojów w wykonaniu polsko-włoskiego duetu Haliny Benedyk i Marco Antonelliego. Jest to jedna z atrakcji festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka organizowanego przez Dom Kultury "Stokrotka".

Boisko Szkoły Podstawowej nr 78, ul. Żonkilowa 34

Godz. 18:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

SOBOTA 03.06

Poznań w formie

Będzie to trzecia edycja akcji "Poznań w formie". Jest to cykl prozdrowotnych, proekologicznych i międzypokoleniowych pikników poruszających tematykę zdrowego życia w mieście. W programie przewidziano występ dla dzieci w wykonaniu Teatru Fuzja, zumba dla najmłodszych, zabawy, warsztaty, a także bezpłatne badania oraz profilaktyka.

Park Cytadela, Polana pod Dzwonem Pokoju

Godz. 11:00

Wstęp wolny

Więcej informacji o akcji na stronie poznan.pl

Smochy Festiwal 2023

To dwudniowe święto mieszkańców z Osiedla Krzyżowniki-Smochowice jest szansą na miłe spędzenie weekendu. W sobotę uczestników czekają osiedlowe atrakcje, natomiast w niedzielę muzyczny program porwie do tańca wszystkich, którzy odwiedzą festyn. Na scenie wystąpią m.in. Anna Rusowicz i Mrozu.

Boisko przy ul. Braniewskiej 23

Godz. 13:00 (sobota), 15:30 (niedziela)

Wstęp wolny

Więcej informacji oraz harmonogram wydarzenia na stronie organizatora

Pokaz Królików Rasowych 

Podczas dwóch dni wydarzenia siedmiu wystawców zaprezentuje kilkadziesiąt królików. Będzie można dowiedzieć się więcej na temat prezentowanych ras, obecni podzielą się poradami dotyczącymi opieki i pielęgnacji tych niezwykle ciekawych zwierząt. Wśród prezentowanych królików znajdą się przedstawiciele kilku ras w tym m.in. królik podpalany, holenderski, belgijski olbrzym żółty, kalifornijski czy burgundzki.

Palmiarnia Poznańska, ul. Matejki 18

Godz. 9:00 (sobota i niedziela)

Bilety: 16 zł normalny, 12 zł ulgowy

Więcej informacji o pokazach na stronie Palmiarni

Spotkanie z Kenya Harą

To jeden z najbardziej znanych japońskich projektantów. Jest twórcą czterech wystaw zatytułowanych "House Vision", które wychodząc od badań nad stylem życia, wytyczają nowe kierunki myślenia dla społeczeństw XXI w. W ramach różnych projektów wystawienniczych współpracował z artystami o światowej renomie, m.in. Kengo Kumą, Naoto Fukasawą, Jasperem Morrisonem, Shigeru Ban, Toyo Itō. Jest także autorem ważnych i tłumaczonych na wiele języków publikacji poświęconych projektowaniu. 

Muzeum Narodowe w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 9

Godz. 10:30

Bilety: od 15 zł 

Więcej informacji na stronie muzeum

Łąka Jeżycka

Celem organizatorów jest stworzenie pięknej i kolorowej łąki, która będzie nie tylko ozdobą okolicy, ale także ważnym elementem ekosystemu. Podczas wydarzenia uczestnicy sadzić będą różnorodne kwiaty, które przyciągną do łąki pszczoły i motyle. Dowiedzieć się będzie można także, jak ważną rolę w ekosystemie pełnią rośliny, zwłaszcza te, które zwykle uważamy za chwasty.

Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21

Godz. 11:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Silent Disco w hołdzie Tiny Turner

Aż pięciu Dj-ów grać będzie dla gości "Pod czarnym kotem". Pięć kanałów muzycznych a w nich różnorodna muzyka od techno po prawdziwe disco. Jeden z nich poświęcony będzie tylko jednej gwieździe. "Tina Turner radio" to hołd dla niedawno zmarłej artystki, która na przestrzeni blisko 50 lat stworzyła wiele hitów.

Winiarnia "Pod Czarnym Kotem", ul. Wolsztyńska 1

Godz. 21:00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Charytatywny Piknik Motoryzacyjny

Plac Powszechnej Wystawy Krajowej na Targach Poznańskich zapełni się w weekend setką supersamochodów, które nie tylko będzie można oglądać i zrobić sobie na ich tle zdjęcie, ale też zasiąść za kierownicą. Charytatywny piknik to nie lada gratka nie tylko dla fanów i miłośników najszybszych i najdroższych samochodów w Polsce, ale dla całych rodzin.

Plac Powszechnej Wystawy Krajowej, MTP ul. Głogowska 14

Godz. 14:00 - 18:00 (sobota) i 8:00 - 11:00 (niedziela)

Bilety: 30 zł normalny, 22 zł ulgowy

Więcej informacji o pikniku oraz bilety na stronie

Strzeszyński Dzień Dziecka

Podczas festynu organizatorzy zapewnią zabawę i okazję do świętowania najmłodszym. Nie zabraknie sportu, kultury i sztuki. W strefie zabaw zagrać będzie można w minigolf, kręgle fińskie czy szachy. Całość zakończą koncerty uczniów przystani artystycznej. 

Tereny rekreacyjne pomiędzy ulicami Owidiusza i Horacego

Godz. 15:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Dzień dziecka na "Wspólnym Podwórku"

Podczas zajęć dzieci wezmą udział w grach i zabawach teatralnych, które rozciągają wyobraźnię i ciało, pogłębiają kreatywność, rozgrzewają aparat mowy i kształtują słuch muzyczny, czyli to, co każdy aktor lubi najbardziej. Zagłębią się w tajniki sztuki aktorskiej i odkryją magię teatru. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku powyżej 8 roku życia.

Barak Kultury, Al. Marcinkowskiego 21

Godz. 11:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Sounds of Poznań 

Ten koncert to integralna część życia klubowego miasta. Odbędzie się on już po raz szesnasty. Wydarzenie uświetni charyzmatyczna wokalistka Maria Sadowska, która ostatnimi czasy spełnia się także jako reżyserka filmowa. Nie zabraknie również stałych filarów cyklu Sounds of Poznań, takich jak perkusista Szopix oraz wokalista Jacob A.

Młyńska12, ul. Młyńska 12

Godz. 21:00

Bilety: 99 zł

Więcej informacji o koncercie oraz bilety na stronie

Stand-up "Widzę to inaczej"

Paweł Chałupka zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia z czasów pracy w gastronomii, jednak pod maską frustrata skrywa skrzydlatą duszę i pięknie pokręcony umysł. Jego występy często wykraczają znacznie poza ramy tradycyjnego stand-upu. 

TROPS Akademickie Centrum Kultury, ul. Świętego Rocha 9

Godz. 20:00

Bilety: 60 zł 

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

NIEDZIELA 04.06

Retroweriada

Tegoroczna "Retroweriada" to już 9. edycja zlotu kolekcjonerów i pasjonatów zabytkowych rowerów pod egidą Automobilklubu Wielkopolski. Będzie można zobaczyć spuściznę lokalnych fabryk rowerowych a także dowiedzieć się więcej o spędzaniu czasu wolnego w formie retro-turystyki rowerowej. Uczestnicy poznają także historię roweru w naszym mieście od modeli Michaux z 1866, które pojawiły się na naszych ulicach za sprawą p. Hulewicza jako pierwszego użytkownika tego roweru. 

okolice Motelu Strzeszynek., ul. Koszalińska 15

Godz. 9:00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na wydarzeniu

Darmowy teatrzyk dla dzieci

"Rosa i flamenco" to spektakl opowiadający losy Rosy, która wybiera się w podróż wraz ze swoimi kompanami, zmierzając do Cante de Alicante, na najważniejszy festiwal flamenco w roku.

Food Fyrtel, Posnania, ul. Pleszewska 1

Godz. 14:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Święte Słowa: spotkanie z Anną Gacek

Anna Gacek to dziennikarka i prezenterka, przez dwie dekady związana z Programem 3 Polskiego Radia. Oprócz prowadzenia autorskich audycji, w tym wspólnie z Wojciechem Mannem "W Tonacji Trójki", nadawała relacje z największych światowych festiwali, m.in. z Glastonbury i Roskilde. W Polsce spędziła dziesięć lat na trasie Męskiego Grania i kilkanaście na Off Festivalu. 

Nocny Targ Towarzyski, ul. Kolejowa 23

Godz. 19:00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Dzień Pszczoły i Pszczółek

Festyn z pszczołami odbędzie się z okazji Dnia Pszczoły i Dnia Dziecka. Całe wydarzenie rozpocznie przedstawienie "Dbamy o Świat" Teatru Kulturka. Później organizatorzy przewidzieli animacje dla dzieci, warsztaty i gry planszowe.

Park Górczyński

Godz. 11:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Dzień Dziecka na Działce

Rada Osiedla Stare Winogrady przygotowała wiele atrakcji dla całych rodzin. W programie wydarzenia przewidziano m.in. malowanie kredą w ramach akcji kolorowa Wartostrada, rozgrywki sportowe dla najmłodszych, bitwę na balony wodne i wiele innych.

Działka, ul. Nadbrzeże 4

Godz. 13:00

Wstęp wolny 

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Łazarski Dzień Dziecka

Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych mnóstwo atrakcji, takich jak tworzenie bajkowych domków, warsztaty muffinowe, teatr lalek, pokaz baniek, koncert muzyki Disneya, konkursy sportowe, malowanie twarzy czy nauka szermierki. O godzinie 13.00 w City Park stanie wóz strażacki, a dzieci będą mogły poznać techniki gaszenia pożaru.

City Park Hotel & Residence, ul. Wyspiańskiego 26a

Godz. 12:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

100-lecie Warner Bros: Bonnie i Clyde

Film opowiadający o losach pary, która w czasach Wielkiego Kryzysu, podróżując przez południowy Zachód Ameryki, rozpoczyna wspólną, przestępczą drogę. Tytułowi bohaterowie nikomu nie chcą wyrządzić krzywdy. Pragną jedynie przygody i siebie nawzajem. 

Kino Pałacowe, ul. Św. Marcin 80/82

Godz. 16:00

Bilety: od 18 zł 

Więcej informacji o filmie oraz bilety dostępne na stronie 

Festyn u św. Jerzego

W niedzielę na boisku Szkoły Podstawowej nr 88 odbędzie się wiele koncertów, warsztatów i pokazów. Na rodziny czekają m.in bezpłatne dmuchańce, tor przeszkód, pokazy sportowe, a także punkty gastronomiczne czy loterie z nagrodami.

Szkoła Podstawowa nr 88, ul Swoboda 53 (na boisku) Godz. 14:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku 

Bajka o orle

Stowarzyszenie Zielona Grupa przygotowało spektakl "Bajka o orle, który myślał, że jest kogutem". Jest to ogólnodostępny pokaz na świeżym powietrzu. Po seansie na dzieci czekają warsztaty kreatywne. 

Małe Fusy, os. B. Chrobrego 110 (zielony skwer) 

Godz. 15:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku 

Izabella Gustowska - siała baba mak

Będzie to spotkanie z prof. Izabellą Gustowską, o której teoretycy sztuki piszą, że stworzyła fundament dla współczesnej feministycznej historii sztuki w Polsce. Na wystawie jej prac zaprezentowany zostanie cykl 44 fotografii, który stanowi osobiste notatki z 44 lat życia artystki sfotografowane w lustrach własnego domu. 

ABC Gallery, ul. Koszalińska 15

Godz. 20:30

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie Galerii

Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata

Spektakl opowiadający historię Michaela, który jest mistrzem manipulacji. Swoje wszystkie słabości i błędy potrafi ukryć pomiędzy kłamstwami i niedopowiedzeniami, które bawią do łez. Czy tak można żyć bez końca? Razem z czwórką przyjaciół zmierzy się z abstrakcyjną i niewiarygodną historią, która zmieni ich wszystkich.

Aula Artis, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

Godz. 15:30 i 18:00

Bilety: 130/160 zł

Więcej informacji o spektaklu na stronie organizatora

Stand-up Ferajna

Występ trzech mistrzów kawałów to gwarantowana dawka śmiechu. Łukasz Kozłowski ciągle szuka puent do żartów. Radek Pawluczuk reprezentuje styl czysto one-linerowy, czyli krótkich żartów z zaskakującym zakończeniem, które łączy, tak by opisywać swoje życie i poglądy. Michał Łobejko to człowiek o wielkim dystansie do życia i nie mniejszej pasji do komedii.

Klub pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8

Godz. 19:00

Bilety: 35 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku 

POLANkowe ŚMIECHY-CHICHY

Na rodziny, które przybędą na festyn, czekać będzie mnóstwo atrakcji. 

W programie m.in. występy klubowych tancerek i gimnastyczek, animacje z POLANkową Pszczółką, przedstawienie "Narcyz - tak to ja" grupy PantoMimka czy konkurencje sportowe.

Dom Kultury "Polan Sto", os. Polan 100

Godz. 14:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku 

EW