To już kolejna edycja konkursu, w którym co roku przyznawane są wyróżnienia za wybitne osiągnięcia naukowe. Do końca marca można zgłaszać kandydatki i kandydatów do Nagrody Naukowej Miasta Poznania oraz Stypendium dla młodych badaczy poznańskiego środowiska naukowego.

Nagrodę Naukową Miasta Poznania otrzyma osoba, która może poszczycić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi w ciągu ostatnich dwóch lat. Z kolei stypendium przeznaczone jest dla zdolnych badaczy, którzy w 2023 roku nie ukończą jeszcze 31. roku życia. Miasto przeznaczy na te cele łącznie 180 tys. złotych.

Kandydatki i kandydatów do Nagrody Naukowej oraz stypendiów mogą zgłaszać:

  • stowarzyszenia i fundacje zajmujące się nauką oraz szkoły wyższe, instytucje i jednostki naukowe posiadające siedzibę w Poznaniu: 
  • radni Miasta Poznania;
  • członkowie Kapituły Nagrody Naukowej Miasta Poznania;
  • dotychczasowi laureaci Nagrody Naukowej Miasta Poznania.

Wnioski konkursowe należy przesłać wyłącznie w formie elektronicznej, za pośrednictwem platformy ePUAP, na adres skrytki urzędu miasta na ePUAP:/UMPoznan/SkrytkaESP. W tym celu należy skorzystać z usługi "pismo ogólne do podmiotu publicznego". Do dokumentu należy dołączyć również jego wersję edytowalną w formacie Word. Termin zgłoszeń upływa 31 marca. 

Ze szczegółami można zapoznać się na stronie konkursu.

Więcej informacji można także uzyskać pod numerem telefonu: 61 878 57 40 lub pisząc na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

PD