Starszy posterunkowy Joanna Sarbak pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim wychowując córeczkę. W miniony poniedziałek kiedy była na spacerze z rodziną zauważyła bardzo niepokojącą sytuację.

Robiąc zakupy w sklepie ogólnospożywczym w Plewiskach zobaczyła, jak ten sam mężczyzna, który chwilę wcześniej miał problem z utrzymaniem równowagi i chwiejnym krokiem wyszedł ze sklepu, odjeżdża z parkingu autem. Kobieta natychmiast zareagowała. Jak twierdzi, to był impuls. Chwila zastanowienia i pobiegała za sprawcą.

Szybko oceniła sytuację - wózek z maluchem pozostawiła pod opieką męża i kiedy wiedziała, że dziecko jest bezpieczne podbiegła do samochodu. Gdy kierowca zmniejszył prędkość, policjantka dynamicznie otworzyła drzwi i zabrała kluczyki.. Tym samym udaremniła mężczyźnie dalszą jazdę i wezwała Policję.

Po chwili na miejscu pojawili się policjanci, którzy przeprowadzili badanie mężczyzny na zawartość alkoholu. Okazało się, że był kompletnie pijany. Miał blisko 2,5 promila alkoholu. Został on natychmiast zatrzymany i doprowadzony do miejscowego komisariatu, a jego pojazd odholowany. Ponadto funkcjonariusze za popełnione przestępstwo zatrzymali 51-latkowi prawo jazdy.

Przypominamy, że za takie zachowanie i brak odpowiedzialności grożą konsekwencje w postaci utraty prawa jazdy, zakazu prowadzenia pojazdów, ograniczenia bądź pozbawienia wolności oraz wysokiej grzywny. Pamiętajmy, że pijani kierowcy na drogach są śmiertelnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu, a zasada „Piłeś? Nie jedź” jest wciąż aktualna.       

mł.asp. Marta Mróz