twarzy pielegnacja

Medycyna estetyczna dostępna jest dziś na niemal każdym kroku. Jedna wizyta u specjalisty może pomóc nam w pozbyciu się zmarszczek. Problem polega na tym, że każdy zabieg wiąże się z ryzykiem, a nie każdy przynosi takie efekty, jakich oczekujemy. Może lepiej postawić na subtelniejsze działania, które przyniosą bardziej naturalne efekty?

W ostatnich latach wiele mówi się na temat starzenia się z godnością. Okazuje się, że dla każdego te słowa oznaczają co innego. Wszystko jednak sprowadza się do dbania o siebie. Zdrowy styl życia, zabiegi kosmetyczne, relaks, odpowiednia pielęgnacja. Nie trzeba wydawać setek złotych i stosować botoksów lub zastrzyków z kwasu hialuronowego, nie potrzebujemy nici liftingujących. Kilka prostych tricków stosowanych codziennie pozwoli Ci na zachowanie młodzieńczego wyglądu na dłużej.

Masuj nie tylko ciało!

Masaże cieszą się rosnącą popularnością. Pozbywamy się w ten sposób napięcia w mięśniach, stresu z ciała. Co ciekawe jednak, nasza twarz składa się głównie w mięśni! I to one odpowiadają w dużej mierze za to, jak wyglądamy. Nie zaniedbuj więc codziennych masaży twarzy, które możesz wykonywać samodzielnie, w zaciszu domowym. To pozwoli Ci wydobyć kości policzkowe, nieco unieść opadające łuki brwiowe lub powieki, pozbyć się lwiej zmarszczki czy tzw. „chomików”.

Masaże nie wypełnią zmarszczek, ale sprawią, że będziesz ćwiczyć mięśnie twarzy, które zamiast słabnąć, będą się napinać. Należy wykonywać je regularnie, bo tylko wtedy uzyskamy upragnione efekty. Jak je robić? Własną dłonią! A konkretnie opuszkami palców i knykciami. W internecie znajdziesz wiele porad na ten temat. Masaże wykonuje się od środka twarzy ku jej zewnętrznej stronie.

Peelingi – czyli pozbywaj się naskórka!

Peelingi wciąż owiane są dużą dozą tajemnicy. Niby wiemy o ich istnieniu, ale nie każdy po nie sięga. Jak już kupi, to rzadko używa. A przypomnijmy, nawet najlepszy specyfik, którego nie będziemy używać – nie będzie miał szansy zadziałać! Kup więc dobry peeling, skierowany na potrzeby Twojej skóry – ziarnisty lub enzymatyczny. Dobrze, jeśli w składzie znajdzie się kolagen na zmarszczki.

Regularne stosowanie preparatu pozwoli Ci na pozbycie się martwego naskórka, który szczególnie nieładnie wygląda pod makijażem. Suche skórki zbierają się najczęściej na czole, w okolicy nosa czy ust. Dodatek kolagenu sprawi, że będzie on przedostawać się w głąb skóry, odżywiając ją od środka.

Kremy to must have!

Niezależnie od tego jaką masz cerę, używaj kremów do twarzy! Najlepsze będą te, które posiadają kolagen do twarzy (na zmarszczki). Bogactwo dobroczynnych składników będzie działało wielotorowo. Nawilży on dogłębnie skórę i pobudzi procesy rewitalizacyjne. Będzie działać jak swoiste rusztowanie, na którym odbudowywać się będzie siatka skóry. Dodatkowo cera stanie się jaśniejsza i promienna, co od razu odejmie Ci wizualnie kilka lat.

Pamiętaj, aby dobrać pielęgnację poranną i wieczorną oraz stosować ją codziennie!