Każdy wyjazd parowozu na wąskie tory budzi spore zainteresowanie osób spędzających czas nad Maltą. W najbliższy weekend, czyli 13, 14 i 15 sierpnia, odbędą się kolejne Dni Pary.

Drugim pociągiem uruchamianym w długi weekend będzie najstarszy zachowany w Polsce wagon z napędem spalinowym, czyli tzw. "Ryjek". Wóz motorowy nr 1 z uwagi na jego niewielką pojemność (27 miejsc siedzących) oraz nieprzystosowanie do przewozu wózków dziecięcych i osób z ograniczoną sprawnością, pociągnie dodatkowe wagoniki. Umożliwi to przejazd większej liczby pasażerów, także z niepełnosprawnością (wagoniki są dostosowane do ich potrzeb).

Kolejka Parkowa Maltanka kursuje codziennie - w dni robocze jeździ co godzinę, a w soboty i niedziele - co pół godziny. Przejażdżka stanowi atrakcję samą w sobie, ale ciuchcią można również dojechać - bez stania w korkach - na Termy Maltańskie (stacja Ptyś) oraz do Nowego Zoo (stacja Zwierzyniec). Tradycyjnie już parowóz będzie wyjeżdżał na szlak ze stacji Maltanka o pełnych godzinach, a 30 minut później - ze stacji Zwierzyniec. Pozostałe kursy realizowane będą wagonem motorowym.

Więcej informacji o Kolejce Parkowej Maltanka znaleźć można na stronie MPK.

MPK/PD