Lato przyciągnie nad jezioro Strzeszyńskie fanów rockowych brzmień. W ramach cyklu koncertów "Na Falach" Miasto Poznań zaprosiło w tym roku cztery zespoły, które wystąpią podczas dwóch wakacyjnych weekendów. Start już 1 lipca. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

AKTUALIZACJA 22.06.2022

Ostatnim zespołem, który zagości na scenie NaFalach w tym sezonie jest LemON. Występ Igora Herbuta z zespołem odbędzie się 29 lipca. 

________________________________________________________________

Na początek, w piątek 1 lipca, zaprezentuje się jeden z najbardziej znanych w całym kraju przedstawicieli lokalnej sceny muzycznej - Luxtorpeda. Zespół ten jest stałym uczestnikiem "Na Falach". Publiczność w Strzeszynku będzie jednak mogła posłuchać zupełnie nowego materiału z wydanej pod koniec kwietnia tego roku płyty "Omega". Luxtorpeda to bez wątpienia jedna z najciekawszych formacji muzycznych ostatniej dekady z charakterystycznym brzmieniem, tekstami z przesłaniem wyśpiewanymi przez Litzę i Hansa.

Pierwszy weekend lipca będzie również okazją do zobaczenia i posłuchania grupy, która miała pojawić się "Na Falach" już dwa lata temu. Przez pandemię zespół Sorry Boys nie dotarł jednak nad Strzeszynek. W sobotę, 2 lipca Bela Komoszyńska z kolegami zrekompensują z pewnością  zgromadzonej publiczności długi czas oczekiwania na ich występ. 

Znany jest również uczestnik ostatniego dnia tegorocznych koncertów "Na Falach". W sobotę, 30 lipca, zaprezentuje się grupa happysad. Publiczność będzie z pewnością wspólnie z zespołem śpiewać "Ale zanim pójdę", "Mów mi dobrze" i wiele innych hitów. Przez 20 lat działalności happysad dorobił się bowiem wiernej publiczności. 

Na ogłoszenie czeka jeszcze artysta/zespół, który wystąpi 29 lipca. 

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 20.00. Organizatorami wydarzenia są Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, a patronat medialny nad cyklem objęło Radio Afera.

Szczegóły na stronie wydarzenia.

POSiR