Nie masz pomysłu na weekend? Skorzystaj z oferty linii turystycznych! W sobotę i niedzielę ponownie uruchomione zostaną linie obsługiwane historycznym taborem: tramwajowa 0 i autobusowa 100. W sobotę funkcjonować będzie także linia autobusowa 102, której trasa umożliwia dojazd do Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII oraz Muzeum Broni Pancernej.

Dzięki liniom turystycznym można obejrzeć Poznań z pokładu historycznych pojazdów, poczuć klimat dawnych czasów, powspominać albo... pokazać dzieciom i wnukom, jak podróżowało się przed laty. Liniami autobusowymi można - bez przesiadek - dotrzeć z okolic dworca kolejowego Poznań Główny do Nowego Zoo (linia 100) i Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII oraz Muzeum Broni Pancernej (linia 102 - kursuje tylko w soboty)

Zgodnie z harmonogramem, na trasę linii turystycznej 0 wyjadą: w sobotę - skład 105N, a w niedzielę - 4N1+ND (tramwaj 4N1 należy do MPK S.A. w Krakowie, które na ten sezon udostępniło pojazd poznańskiemu MPK).

Do obsługi linii 100 zaplanowane zostały: na sobotę - autobusy DAF i Man, a na niedzielę - Jelcz PR 110 i Man

Natomiast na linii 102, która funkcjonuje tylko w soboty, kursować będzie - tradycyjnie już - Jelcz RTO, czyli "ogórek".

Więcej o liniach turystycznych w zakładce Turystyka Ważne: W szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.

Przypominamy również, że od środy do niedzieli kursuje Kolejka Parkowa Maltanka: w dni robocze - co godzinę, a w weekendy - co 30 minut. Szczegóły na stronie MPK poświęconej Maltance.

MPK