Ruszył nabór zgłoszeń do VII edycji konkursu "Inicjatory", który promuje najlepsze inicjatywy pozarządowe. Każdy może w nim wziąć udział - nominacje można zgłaszać do 5 czerwca. Jedna z nagród nosi imię Andrzeja Białasa, zmarłego w 2019 r. społecznika i pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego.

Konkurs powstał, by uhonorować najlepsze inicjatywy pozarządowe organizowane na rzecz Poznania i jego mieszkańców w 2021 roku, a także promować działania obywatelskie skierowane do społeczności lokalnych. Każdy może zgłosić wybraną osobę lub organizację - propozycje można przesyłać do 5 czerwca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w tytule: "Inicjatory 2021".

Aby to zrobić, należy zapoznać się z regulaminem, a następnie wypełnić formularz oraz przygotować prezentację lub film, które opowiedzą o zgłaszanej inicjatywie. 

Laureaci otrzymają statuetki oraz nagrody finansowe:

  • Inicjator Roku - 8 000 zł,
  • Inicjator Wspierający - 4 000 zł,
  • Inicjator Aktywizujący - 4 000 zł,
  • Inicjator Nowatorski - 4 000 zł,
  • Inicjator Mieszkańców - 5 000 zł.

W tym roku, już po raz trzeci, Inicjator Mieszkańców będzie nosił imię Andrzeja Białasa i zostanie przyznany tej inicjatywie, która zwycięży w otwartym głosowaniu internetowym. 

Andrzej Białas był społecznikiem i przewodniczącym Rady Osiedla Ławica. W latach 2015-2018 pełnił funkcję Dyrektora Gabinetu Prezydenta Poznania. Następnie objął stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. Walczył z ciężką chorobą nowotworową. Odszedł we wrześniu 2019 roku, mając 62 lata.

AW

Załączniki