Przed południem na ul. Jana Pawła II doszło do awarii wodociągowej. Jak informuje Aquanet, odpompowano już wodę z jezdni i torowiska. Ulica przejezdna jest w obie strony. Wznowiono kursowanie autobusów i tramwajów. 

[AKTUALIZACJA GODZ. 15:00]

Ruch tramwajowy (linie: 6, 7, 13, 16, 17) na ulicy Jana Pawła II został wznowiony o godzinie 12:33. Odpompowano już także wodę z jezdni w kierunku ronda Rataje. Ulica jest przejezdna dla samochodów. Kursowanie autobusów zostało przywrócone o godzinie 14:40 (linie: 157, 184).

Do godzin wieczornych nastąpi przerwa w dostawach wody w obszarze od Ronda Śródka do Berdychowa. Na miejscu są pracownicy spółki Aquanet.

------------------------------------------------------

[AKTUALIZACJA GODZ. 13:40]

Z powodu awarii wodociągowej wstrzymany został ruch autobusowy od Ronda Śródka do węzła Kórnicka. Od godziny 12.33 przywrócony został ruch tramwajowy na ul. Jana Pawła II w obu kierunkach.

Zmienionymi trasami nadal kursują linie autobusowe:

  • Linia 157 w kierunku pętli Mogileńska kursuje objazdem przez ulicę Estkowskiego, Garbary, Królowej Jadwigi, Jana Pawła II. W przeciwnym kierunku kursuje po swojej stałej trasie.
  • Linia 184 w kierunku Term Maltańskich kursuje po swojej stałej trasie. W przeciwnym kierunku kursuje objazdem przez ulicę Estkowskiego, Garbary, Królowej Jadwigi i Jana Pawła II.

Jak informuje Aquanet, do godzin wieczornych nastąpi przerwa w dostawach wody w obszarze od Ronda Śródka do Berdychowa. Na miejscu są pracownicy spółki. Trwa odpompowywanie wody, co potrwa do ok. 14:30, po czym służby będą mogły przystąpić do prac naprawczych. 

Z ruchu wyłączono fragment ul. Jana Pawła II (jezdnia w kierunku ronda Rataje).