Już po raz trzeci Miasto Poznań połączyło siły z lokalnymi restauratorami, by wesprzeć ciepłym posiłkiem osoby w potrzebie i kryzysie bezdomności. W środę, 29 grudnia odbył się finał akcji "Zgotujmy razem trochę dobra".

- Okres świąt to idealny czas, by dzielić się z innymi, szczególnie w trudnym czasie pandemii, kiedy wzajemna pomoc nabiera jeszcze większego znaczenia. Po raz kolejny udało nam się zgotować trochę dobra, pomagając lokalnej gastronomii i osobom potrzebującym. Dziękuję za okazane serca i zaangażowanie w akcję - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W tej edycji przedsięwzięcia wzięło udział 15 restauracji. Każda z nich otrzymała od Miasta wsparcie finansowe w wysokości 1350 zł oraz przygotowała po 30 pełnowartościowych posiłków. W środę jedzenie dostarczono do wyznaczonych miejsc. Stamtąd było ono dystrybuowane dalej do osób w kryzysie bezdomności, będących pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie lub Pogotowia Społecznego.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Poznań i agencja LUCKYYOU - pomysłodawca akcji - we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Pogotowiem Społecznym, POZnan.travel oraz sponsorem, IT.integro. 

JZ