Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Poznań

Wystawa nowoczesnych tramwajów i autobusów MPK Poznań oraz taboru gminnych przewoźników, zwiedzanie zajezdni z pokładu tramwaju, znakowanie rowerów przez policjantów, konkursy dla młodszych i starszych. To tylko niektóre atrakcje festynu, który odbędzie się na terenie zajezdni Franowo w niedzielę, 19 września  w godz. 12.00 -16.00.

Od 16 do 22 września trwać będzie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Co roku miasta szczególnie intensywnie zachęcają do korzystania z zero- lub niskoemisyjnych środków przemieszczania się. Wśród nich jest Poznań, który od lat wprowadza rozwiązania mające zachęcić do ekologicznego, zdrowego oraz bezpiecznego transportu publicznego i stale promuje komunikację zbiorową. Także MPK Poznań, jako przewoźnik, przyłącza się do działań i z okazji ETZT organizuje festyn rodzinny na terenie zajezdni Franowo.

Festyn odbędzie się w niedzielę, 19 września. Rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 16.00. Podczas imprezy będzie można obejrzeć nowoczesne autobusy i tramwaje MPK Poznań, w tym najnowsze autobusy elektryczne, które trafiły niedawno do Poznania. Zaprezentowane zostaną również wykorzystywane przez MPK Poznań pojazdy ratownictwa technicznego oraz autobusy użytkowane przez przewoźników z podpoznańskich gmin, a Mateusz Wawrowski - miłośnik komunikacji i klocków Lego - zaprezentuje wykonane przez siebie modele.

Tradycyjnie już, uczestnicy będą mogli wziąć udział w zwiedzaniu zajezdni z pokładu tramwaju. Dzięki temu będzie można zajrzeć w niedostępne na co dzień dla pasażerów zakamarki zajezdni. Nie zabraknie również innych atrakcji. Będzie można oznakować swój rower - do udziału w festynie zaprosiliśmy bowiem funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Natomiast policjanci ruchu drogowego zaprezentują radiowozy i sprzęt, którego używają podczas służby. Strażacy ochotnicy z Głuszyny pokażą swój najnowszy samochód ratownictwa technicznego, a wspólnie z Kołem Logistyków Politechniki Poznańskiej przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami.

Aby ułatwić dojazd na Franowo uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna linia dowozowa. Tramwaje linii F będą kursować po trasie: Zajezdnia Franowo - Górny Taras Rataj - Hetmańska - Głogowska - Most Teatralny - rondo Śródka - Kórnicka - Zajezdnia Franowo.

Odjazdy tramwaju F:

  • Z przystanku Rondo Kaponiera: godz. 11.37, 12.17, 12.57, 13.37, 14.17 i 14.57;
  • Z zajezdni Franowo: 12.25, 13.05, 13.45, 14.25, 15.05 i 15.50.

Jednocześnie przypominamy, że rozpoczęły się już zapisy do gry miejskiej Wyjście Smoga, organizowanej w dniu 18 września br. przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu przy współudziale przewoźników realizujących usługi na rzecz ZTM oraz że w Dniu bez samochodu, czyli 22 września, można podróżować na liniach organizowanych przez ZTM na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu.

Regulamin festynu na Franowie dostępny jest na stronie MPK

MPK